به گزارش مشهدپیام، رئیس اتاق اصناف مشهد در جلسه طرح توسعه ی کسب وکار پایدار(تکاپو) که شنبه ۲۷ خردادماه در محل اتاق اصناف مشهد با حضور نمایندگانی از استانداری خراسان رضوی، اداره کل فن آوری اطلاعات استان خراسان رضوی، سازمان نظام صنفی، سازمان صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، اظهار کرد: امسال سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال است، پس ما باید در جهت ایجاد اشتغال، توسعهء فن آوری اطلاعات در استان و در جهت بهبود و بهینه سازی خدمات سنتی در بخش اصناف گامهای مؤثری برداشته و آنها را به سوی استفاده از تکنولوژی نوین سوق دهیم.

محمود بنانژاد ادامه داد: یک بنگاه اقتصادی که پای قطعنامه را امضاء می کند می تواند هم کسب و کار خودش را توسعه دهد و هم اقداماتش را ارائه نماید و ما انتظار داریم که بنگاههای اقتصادی ضمن استفاده از ظرفیت به وجود آمده حضور پررنگ تری در به ثمر نشاندن  ۱۳ طرح و تفاهم نامه داشته باشند.

وی ضمن اشاره به مذاکرات انجام شده با یک شرکت اعلام داشت: در نظر داریم از ظرفیت شرکت مذکور برای صنوف استفاده نماییم که برای صنوف ما مثمر ثمر خواهد بود و اگر تعداد زیادی از کسب و کارهای ما که به صورت سنتی کار می شود، در آن قالب قرار بگیرد، بسیار مفید خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه این یک بازی برد – برد است و ما اعتقادمان براین است این کار هم برای ما و هم برای شرکتها مفید و مثمر ثمر خواهد بود، بیان داشت: در بخش ارائه خدمات مختلفی که امکان ارائه برای مردم شهرمان هست و نیاز به آنها هم وجود دارد، بر اساس رسته، صنف یا گروه افراد را مجاز اعلام می کنیم تا بتوانند از خدمات شرکت استفاده کنند.

رئیس اتاق اصناف مشهد اظهار داشت: در راستای طرح تکاپو۱۳ طرح و تفاهم نامه از طرف استانداری خراسان رضوی با شرکتهای مربوطه و به عنوان نماینده بخش خصوصی اتاق اصناف مشهد و سازمان نظام صنفی رایانه ای مشخص شدند که در جهت اجرایی شدن این قراردادها با این تفاهم نامه ها اقدام نمایند.

محمود بنانژاد در ادامه افزود: اقدامات اولیه ای از کانال استانداری انجام شده، جلساتی تشکیل و کارگروهها و زیرگروههایی مشخص شدند که متولی هر کدام از این تفاهم نامه ها کدام بخش می باشند.

وی خاطر نشان کرد: علت برگزاری این جلسه در جهت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، اتحادیه ها و صنوف زیرمجموعه آنها در راستای اجرایی شدن تفاهم نامه های مربوطه است.

منبع: روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد