به گزارش مشهد پیام، محمدرضا کلایی صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیر املاک و مستغلات شهرداری مشهد بیان کرد: مدیریت املاک و مستغلات در شهرداری مشهد اهمیت ویژه‌ای دارد چرا که از یک بُعد موضوع حفظ و حراست از اموال عمومی شهروندان در آن مطرح است و از روی دیگر نیز در بودجه سال ۹۷ این حوزه جایگاه خاصی دارد.
وی افزود: وزنه بخش زیادی از بودجه سال آینده شهرداری مشهد بر روی درآمد غیرنقدی است لذا شیشه عمر بودجه سال ۹۷ شهرداری مشهد در دست املاک و مستغلات است.
معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد تصریح کرد: طبق بودجه سال آینده شهرداری مشهد باید ۱۳۰۰ میلیارد تومان گردش مالی مستقیم از حوزه املاک و مستغلات وجود داشته باشد لذا این به معنای گردش مالی ۵۰۰۰ میلیارد تومانی برای تحقق عدد یاد شده است.
کلایی ادامه داد: در کنار این مهم پررنگ کردن بخش خزانه‌داری املاک و مستغلات و رسیدگی به مباحث حقوقی بسیار اهمیت دارد.
وی گفت: رسیدگی‌های حقوقی که در گذشته وجود داشته است بسیار اهمیت دارد اما متاسفانه برخی از آن مانند حق و حقوقات دولتی که باید به شهرداری مشهد داده می‌شده و یا حق ورود به محدود و …پیگیری نشده است که مدیریت املاک و مستغلات باید اهتمام ویژه‌ای برای تحقق این موارد داشته باشد.

در حوزه املاک و مستغلات سرمایه باید به درآمد تبدیل شود
در ادامه مدیر جدید املاک و مستغلات شهرداری مشهد نیز بیان کرد: در این حوزه باید مدل‌های برنامه‌ریزی ایجاد و هدف‌گذاری شود تا این اهداف به پروژه تبدیل شود.
حسین ابراهیمی تصریح کرد: مباحث درآمدی از مهم‌ترین دغدغه‌های شهرداری است لذا در حوزه املاک و مستغلات در ابتدا باید داشته‌ها مشخص شود و بعد با انجام برنامه‌ریزی این سرمایه‌ها به درآمد تبدیل شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد