به گزارش مشهد پیام؛ در گوشه و کنار شهر شاید شما هم شاهد برگزاری نمایشگاه ها، جشنواره ها و برنامه هایی باشید که به نفع خانواده های نیازمند در حال انجام خدماتی باشند. یکی از این خدمات که در سال های اخیر رواج پیدا کرده است برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره های فروش غذا است.

***

امروز پارک لاله مشهد، میزبان خانم هایی بود که به نفع دختران معلول ذهنی شدید (ایزوله) دور هم جمع شده بودند تا با فروش محصولات خانگی و دست ساز خودشان در مخارج آنها کمکی باشند.

فاطمه رضوانی خانمی میان سال است که به فروش پیازداغ و ترشی جات مشغول است. او دلیل شرکت کردن در این جشنواره را کمک به بچه های معلول ذکر می کند و می افزاید: اولین باری است که در این گونه جشنواره ها شرکت می کنم. از صبح آمده ایم اینجا و تا الان من فقط یک پیاز داغ فروخته ام. امیدوارم مردم از این مواد غذایی استقبال کنند و ما بتوانیم با کمک آن ها در این ایام سال نو، دل بچه ها را شاد کنیم.

***

صدیقه سندگل هم با کلی غذای خانگی برای اولین بار در جشنواره غذا شرکت می کند. او می گوید: من خودم چون سرپرست خانواده هستم، می توانم درک کنم که تا چه اندازه این بچه ها به کمک ما نیاز دارند. هدفم انجام یک کار خیر است. امیدوارم نتیجه ای داشته باشد.

خانم صادقی هم با میزی از خشکبار و میوه های خشک که خودش آن ها را آمده کرده است به این جشنواره آمده؛ او هم به دنبال کاری نیکو برای نیازمندان و بویژه معلولان است. می گوید: آمدیم تا خدمتی به آن ها بکنیم.

***

مسئولیت برگزاری جشنواره با خانمی است به نام شکرباری. او درباره این جشنواره می گوید:این جشنواره از امروز تا جمعه ادامه خواهد داشت و هرروز از ۹ تا ۱۱ صبح و بعد از ظهر ۱۷ تا ۲۱:۳۰ خانم ها برای فروش حضور خواهند داشت.

شکرباری می افزاید: این برنامه با همکاری شهرداری، پایگاه بسیج و پایگاه بهداشتبه نفع بچه های معلول ذهنی راه اندازی شده است که امیدواریم نتایج خوبی برای بچه های معلولی که عمدتا بی سرپرست هستند داشته باشد.

او با اشاره به اینکه این جشنواره برای اولین بار از سمت مرکز آنان برگزار می شود؛ می گوید: در مرکز ما ۴۵ دختر معلول ذهبی دختر بالای ۱۴ سال نگه داری می شود که اکثرا بی سرپرست هستند و متاسفانه با یارانه ناچیزی که دولت پرداخت می کند نمی توانیم هزینه های آن ها را تامین کنیم و مجبوریم برنامه هایی از این قبل داشته باشیم.

***

لازم به ذکر است این جشنواره غذا در پارک لاله واقع در بلوار هفت تیر در حال برگزاری است و انواع غذاهای خانگی مانند آش، ساندویچ،سالاد ماکارانی، پیراشکی، کوکوسبزی،انواع دم نوش ها، انواع ادویه ها، ترشیجات و خشکبار درآن به فروش می رسد.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد