فاطمه گودرزی در گفتگو با خبرنگار مشهد پیام در رابطه با وضعیت کنونی تئاتر عنوان کرد: وضعیت جامعه هنری را باید دید از چه زاویه به آن می خواهید پردازید،ما نسل جوان هنرمند داریم که در کار خودشان خوب هستند و من آینده خوبی برای این بچه ها و گروهای جوان می بینیم.

 

وی با بیان اینکه فضا برای کار کردن جوانان باز تر شده است امیدوارم در سالهای آینده این موقعیت شرایط بهتر پیش بیاید ادامه داد: یکی از چیزهای که درعرصه هنر و بخصوص تئاتر و هنر هفتم همه را  اذیت می کنند نبود پول در این عرصه است.

 

بازیگر مطرح سینما و تلویزیون  افزود: اگر به این بخش پول تزریق شود می توانیم به جوانان خوش فکر و کار بلدی که وارد این عرصه شده اند کمک کرد که این کار به بالندگی فرهنگ در جامعه کمک می کند.

 

این بازیگر سینما و تلویزیون عنوان کرد: اگر وضعیت تئاتر کشور همین منوال که به جوانان فرصت میدهد پیش برود من وضعیت خوبی برای آن متصورم هستم.

 

گودرزی در رابطه با چرا ما مثل سینما دنیا نمی توانیم مفاهیم را در فیلم هایمان نشان دهیم اظهار کرد: به نظر من وقتی یک کسی یک چیزی را بدعت می گذارد کار می کند بسیار جلو تر از کسانی دنبال کنندگانش است.

 

وی افزود: اگرمن روی جوانان تاکید داریم به این دلیل است که آنها خیلی خوب توانسته اند معانی را به تصویر بکشند و در انتقال مفاهیم خوب عمل کرده اند و با میزانس های ، آکسسوار صحنه و نوشته هایشان خوب، در انتقال مفاهیم موفق عمل کنند.

 

این بازیگر سینما عنوان کرد: به نظر می رسد، برخلاف نظراتی مبنی بر عدم انتقال موفق مفاهیم به جامعه از طریق سینما، در  چند سال اخیر فیلم های خوبی تولید شده است.

 

گودرزی با اشاره به اینکه کیا رستمی، شیوه ای ساخت فیلم با یک دوربین عکاسی ساده یا تلفن همراه را در سینما باب کرد، بیان کرد: یک فیلم خوب باید ایده خوبی داشته باشد مهم ایده است، نه اینکه ما دوربین های حرفه ای داشته باشیم، ابزارپیشرفته زیاد مهم نیست، مهم این است که ایده ای مناسب را خوب پرداخته وبهترین وجه تولید شود.

 

وی ادامه داد : باید قبول کرد که به لحاظ ابزارهای پیشرفته سینما غرب وبخصوص هالیوود عقب هستیم هرچند که اروپا در زمینه صنعت سینما خیلی ضعیف است یک هالیوود و بالیوود است که در صنعت سینما خوب ظاهر شده اند که البته ما در همین شرایطی که با کمبود ها مواجهه هستیم فیلم های خوبی توانسته ایم تولید کنیم.

 

این بازیگر مطرح سینما و تلویزیون  با اشاره به اینکه بیشتر فیلم های سینمایی کشور امسال فروش میلیاردی داشتند، اضافه کرد: مهم ترین مسأله این بود که فیلم های خوبی که ساخته شد، توسط مردم، منتقدان و داوران نیز دیده شد و فروش میلیاردی داشت.

 

گودرزی اظهار کرد: اگر فکری و ایده خوبی در پی ساخت یک فیلم نباشد میلیاردهای تومان هم هزینه شود کار بیهوده است وما این تجربه را داشته ایم که پول های زیادی بودن داشتن یک ایده  و کار مناسب صرف شده و نتیجه ای نداشته است.

 

گودرزی در رابطه فیلم های جشنواره فجر عنوان کرد: من امسال به دلیل مشغله کاری که داشتم نتوانستم همه فیلم های جشنواره را ببینیم اما در میان فیلم های که دیدم هم فیلم های خوب مثل ماجان که من از دیدنش لذت بردم و فیلم های ضعیف بود.

 

وی در خصوص فیلم های طنز جشنواره فجر عنوان کرد: فیلم های طنز سرگرم کنند باعث قدرت سینمای ایران می شود سرگرمی و طنز نیاز جامعه ماست.

 

 

انتهای پیام/

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد