به گزارش مشهدپیام، امروزه و در عصر منطق و استدلال می‌توان مساله فلسطین و آرمان قدس را برای نسل‌های جوان و حق‌جو، همانند آفتاب تابان تبیین کرد.

به راستی که مفهوم انقلاب در یک زمان و یک کشور نمی‌گنجد چراکه هر جا صدای مبارزه با ظلم شنیده شد و هر دوران که انسان‌های آزاده بودند انقلاب هم جریان داشت و دارد.

چرا آرمان قدس؟

اگر انسان مسلمانِ متعهد جواب دهد؛ می‌گوید به حکم قرآن و نبی امت، وظیفه دفاع از مظلوم را دارم تا در مقابل متجاوزین امت اسلامی بایستم.

و اگر از یک مبارز انقلابی بپرسی می‌گوید، هرجا استعمار باشد تکلیف مبارزه هم ‌روشن است و مولود استعمار این قرن نطفه نامشروع صهونیسم است.

مگر صهونیسم کیست؟

همانان که سرمایه‌های جهانی را به چنگ گرفته و سودای حکمرانی بر تمدن بشری در سر می‌پرورانند و در پس هر آتش جنگی جای پایی دارند.

همانان که با هلوکاست هیتلر، اشک تمساح می‌ریزند و اعتقاد دارند نژاد برترند و بقیه انسان‌ها پَست می‌پندارند و باید برده صهیون باشند.

همانان که شعار از نیل تا فرات را علم کرده‌اند و به ملل خاورمیانه چشم طمع دوخته‌اند.

همانان که طرح نوین جهانی می‌دهند و نقشه خاورمیانه بزرگ می‌کشند تا با آتش توطئه، کشورهای دیگر را تجزیه و با فتنه و تفرقه جان انسان‌های بی‌گناه، قربانی منافع اقتصادی‌شان شود.

همانان‌که جز سفاکی و جنگ طلبی مرامی ندارند.

آرمان قدس محدود به یک مفهوم دیپلماتیک نیست تا آن را به روابط با حماس و یا جنش فتح وابسته کنیم.

آرمان قدس یک مفهوم جغرافیایی نیست تا بگوییم کشور بیگانه به ما ربط ندارد.

آرمان قدس متعلق به یک زبان و یک نژاد نیست بلکه می‌تواند یک مفهوم حقوق بشری باشد، وقتی که از نهادهای بین المللی (که در دستان قدرت‌های استعمار معامله می‌شوند) کاری ساخته نیست و انسان متمدن با چشم حقیقت می‌نگرد که حق وتوها عدالت جهانی را نابود کرده و زد و بندهای سیاسی مفهوم و جای تروریست و قربانی را عوض کرده است.

در دوران ما استعمارگران پرچم‌ها را در یک کشور به اسم اسرائیل به صف انداخته و این نماد ظلم و آپارتاید آینه تمام نمای دشمنان، ریاکاران و استثمارگران است.

تاریخ برگ زرینی دیگر از افتخارات ایران و ایرانیان را ورق خواهد زد آنگاه که این پاشنه آشیل مستکبران هدف مشت و مبارزات انقلابی این مردم شجاع باشد، از یاد نبرید وقتی که جنگ‌های شش روزه و فریاد دیگر مدعی‌ها در هم شکست این مردمان مکتبی با نهیب خود بارها و بارها خواب صهیونیست‌ها را آشفته کردند.

آرمان فلسطین می‌تواند میزانی باشد بر صداقت مدعیان صلح و منادیان اسلامی، آنگاه که امت محمد شاهد خیانت سران مسلمین و همدستیشان با صهیونیست‌ها می‌شوند این کشور و مردم ما بودند که طلایه‌دار این نبرد حق علیه باطل هستند.

آرمان فلسطین امروز رمز امنیت ملی، رمز اقتدار و نفوذ منطقه‌ای و جهانی و نماد عزت ماست.

به امید تحقق وعده الهی…

روز جهانی قدس گرامی باد.

نگارنده: رحیم عردان

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد