به گزارش مشهد پیام، سفر آیت الله هاشمی رفسنجانی به مشهد با حواشی بسیاری همراه بود که توجه همشهریان و سایر مردم کشور را به خود جلب کرد.

 

حضور هاشمی رفسنجانی در مشهد با تیمی ۱۰۰ نفره از محافظان و همراهان یکی از رخ داد‌هایی بود که در لحظات اولیه ورودش به مشهد، تعجب همگان را برانگیخت.

 

صفی طولانی از افرادی که برای استقبال کشیده شده بود و افرادی که در این مراسم تا کمر خم شده و ادای احترام به می‌کردند نیز بخش دیگری از حواشی این مراسم بود.

۳۳۲۶۲۹۰-۵۳۵۷۴۰۸

 

در مراسم استقبال حامد توسلی فرزند شهید مدافع حرم سردار علیرضا توسلی به نمایندگی از خانواده شهدا و ایثارگران خراسان رضوی تشریف فرمایی هاشمی رفسنجانی را به مشهد خوش آمد گفت.

 

هاشمی رفسنجانی هدف از سفر به مشهد را زیارت مرقد امام رضا(ع)، شرکت در چند برنامه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی و دیدار با چند تن از دوستان دانست و افزود: پس از رحلت آیت الله طبسی به مشهد نیامده‌ام و بایستی در این سفر به دیدار خانواده این مرحوم بروم.

 

پس از آنکه هاشمی رفسنجانی وارد مشهد شد، به دیدار تولیت آستان قدس رضوی رفت و در برخورد اول پس از احوالپرسی سوالی تحت عنوان «راحت و راضی هستید از مسئولیت جدید؟» را مطرح کرد که در پاسخ با جوابی جامع از طرف حجت الاسلام رئیسی رو‌به‌رو شد.

۲۶۷۹۸۴_۱۳۳

 

آنچه را که دانشجویان دانشگاه آزاد واحد مشهد را غافلگیر کرد، تعطیلی سه روزه دانشگاه آزاد مشهد، بدون اطلاع رسانی جامع به دانشجویان به واسطه حضور هاشمی رفسنجانی در این دانشگاه بود.

 

تعطیلی دانشگاه برای دانشجویان مشکلات عدیده‌ای را فراهم کرده بود، دانشجویانی که انتخاب واحد آن‌ها با مشکل مواجه شده بود و با تعطیلی دانشگاه دستشان به جایی بند نبود؛ این در حالی است که فضای دانشگاه به شدت امنیتی بود و چهارراه منتهی به دانشگاه آزاد مشهد نیز به واسطه حضور هاشمی رفسنجانی بسته شده بود.

jpg

 

حضور در نخستین دوره تربیت استاد دانشگاه آزاد اسلامی با موضوع آزاداندیشی دینی، چهاردهمین نشست هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی، هشتمین نشست هماهنگی و پایش امور استانهای دانشگاه آزاد اسلامی، نشست با اعضای تشکلهای دانشجویی خراسان رضوی، دیدار با اعضای تشکل‌های سیاسی استان، بازدید از پارک علم و فناوری خراسان رضوی، دیدار با تولیت آستان قدس رضوی، دیدار با خانواده مرحوم آیت الله طبسی و خانواده‌های شهدا از جمله مراسم‌هایی بود که هاشمی رفسنجانی در سفر سه روزه خود در مشهد پشت سرگذاشت.

 

افتتاح المان شهدای گمنام در دانشگاه آزاد مشهد نیز حواشی منحصر به فرد خود را داشت، پس از مراسم افتتاحیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد با صدور بیانیه نسبت به برپایی این مراسم واکنش نشان داد.

 

در بیانیه آمده بود که زنده نگه داشتن یاد شهدا تنها به برپایی چند یادواره محدود نمی‌شود بلکه بایستی راه و رسم شهدا ادامه داشته باشد، و اینگونه مراسم‌هایی که با تجمل همراه است ادامه دهنده راه شهدا به حساب نمی‌آید.

 

در بخش دیگر از بیانیه قید شده بود که یکی دیگر از اهداف اصلی شهدای دفاع مقدس، مبارزه با اشرافیگری و اسلام آمریکایی بود اما امروز و در گذشته دیدیم و می‌بینیم که عده‌ای از مسئولین نظام نه تنها به مبارزه اعتقادی ندارند که حتی بستر لازم برای افزایش مانور تجمل را نیز بدست خودشان کلید می‌زنند.

 

download

حاشیه دیگری که موجب شد هاشمی رفسنجانی از مردم مشهد عذر خواهی کند نیز مرتبط به بازدیدش از پارک علم و فناوری بود، طبق اعلام برنامه قبلی مقرر بود رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ساعت ۱۰ صبح در پارک علم و فناوری خراسان حضور یابد و علاوه بر بازدید از برخی شرکت‌ها و دستاوردهای آنان، در جمع محققان و اندیشمندان به ایراد سخنرانی بپردازد اما این برنامه با ساعاتی تاخیر آغاز شد.

 

آیت الله هاشمی رفسنجانی پس از حضور در این جمع گفت: به من گفته بودند قرار است فقط بازدیدی کوتاه از پارک علم و فناوری انجام شود و هیچگونه توضیحاتی نیز ارائه نشده بود، پس از نزدیک شدن به پارک علم و فناوری اطلاع دادند میهمانان بسیار زیادی نیز منتظر شما هستند و من به همین دلیل از شما عزیزان عذرخواهی می کنم.

 

وی گفت: در تمام عمرم با چنین مساله‌ای روبه رو نشده بودم و این نخستین خطای بزرگی است که توسط تیم تشریفات رخ داده است.

 

در تمامی مراسم‌هایی که هاشمی رفسنجانی حضور داشت از حضور خبرنگار ممانعت به عمل آمده بود و تنها در نخستین مراسمی که در دانشگاه آزاد با محوریت آزاد اندیشی دینی برپا شده بود، خبرنگاران حضور داشتند.

 

%d9%88%d8%b1%d9%88%d8%af-%d8%ae%d8%a8%d8%b1%d9%86%da%af%d8%a7%d8%b1-%d9%85%d9%85%d9%86%d9%88%d8%b9-748x498

 

پیش از سفر هاشمی رفسنجانی به مشهد ذکر شده بود که دعوت از رسانه‌ها توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام صورت می‌پذیرد؛ رسانه‌ها نیز به واسطه رسالتی که بر عهده‌شان است، تنها به تریبونی مبدل شده بودند که خبر‌ سخنرانی هاشمی رفسنجانی را از سایت استانداری خراسان رضوی بردارند.

 

دیدار هاشمی رفسنجانی با دانشجویان نیز حواشی خود را داشت، بنا به گفته مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد، در این دیدار تنها تشکل‌های وابسته به گرایش سیاسی اصلاح‌طلب در جلسه با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور داشتند و دیدارشان تنها به یک مانور و جلسه سیاسی مشابهت داشته است.

 

فضا دانشگاه آزاد اسلامی و محوطه اطراف آن به حدی امنیتی بود که تنها کم مانده با سیم خاردار محوطه تردد رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را محصور کنند.

 

آنچه که بیش از هرچیز تعجب همگان را برانگیخت، عدم تقاضای دیدار با آیت الله علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی از جانب هاشمی رفسنجانی بود.

 

این در حالی است که تمامی مسئولین لشکری و کشوری در بدو ورود خود به مشهد با آیت الله علم الهدی دیدار کرده و گزارش عملکردی از اقدامات خود ارائه می‌کنند ولی هاشمی رفسنجانی در سفر سه روزه خود به مشهد هیچگونه دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی نداشت.

 

با حضور هاشمی رفسنجانی در مشهد، نه دفتر آیت الله علم الهدی و نه دفتر هاشمی رفسنجانی دعوتی برای دیدار نداشته‌اند.

images

 

سفر سه روزه هاشمی رفسنجانی با تمامی دیدار‌های هماهنگ شده‌اش به پایان رسید و این قدرت الله علیخانی، نماینده اصلاح طلب دو آتیشه استان قزوین بود که مسیر بازگشت مشهد به تهران رئیس مجمع تشخیص مصلت نظام را همراهی می‌کرد.

 

انتهای پیام/

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد