به گزارش مشهد پیام، چندین سال گذشته بود که دانش آموزان در هراس از درس و معلم روزگار تحصیل خود را پشت سرمی‌گذاشتند و شب‌ها را با ترس از فلک شدن و خودکار گذاشتن لای انگشتانشان به صبح می‌رساندند.

 

آن دوران تیره در امر تربیت و آموزش دانش آموزان گذشته و جای خود را به اخلاق مداری در امر آموزش و پرورش داده است، اگر به فرزندان و دانش آموزان امروزی از فلک و تنبیه ناظمان و معلمان در مدارس بگویی شاید لبخندی به نشانه تمسخر بر روی لبشان بیاید و بگویند مگر می‌شود معلم دلسوز اینگونه برخورد کند.

 

در نخستین روز‌های ماه آبان سال ۹۵ با پیامی از جانب یکی از مخاطبان خود برمی‌خوریم که بسی مایه تاسف و تعجب است، رخ دادی که تمامی والدین دانش آموزان را نگران می‌کند.

 

پدر دانش آموز که نخواست نام او فاش شود در مورد اتفاقی که برای فرزندش در مدرسه اتفاق افتاده بود اظهار داشت: پسرم دانش آموز مقطع هشتم یکی از مدارس مشهد به نام دهقان نیری است.

 

روز گذشته پس از آنکه از مدرسه به خانه بازگشت گفت معلم هدیه‌های آسمانی‌اش در زنگ تفریح به شکم او مشت زده و بینی‌اش را کشیده است.

 

به او گفتم شاید خطایی کردی که موجب شده معلمت تو را تنبیه کند ولی گفت در زمان استراحت بودیم که رفتم خط کشم را به دوستم بدهم ولی معلم مرا بازگرداند و مورد ضرب و شتم قرار داد.

 

 

فرزند من در واکنش به این اقدام به معلم خود گفت که چرا مرا میزنید، معلم در جواب گفته میزنم دیه‌اش را هم می‌دهم؛ این در حالی است که زمانی که فرزندم به خانه آمد شکمش درد می‌گرد و رد قرمزی که از فشار دست معلم بر بینی فرزندم بود، هنوز وجود داشت.

 

من نمی‌گویم که بچه‌ها مقصر نیستند ولی اینگونه برخورد اصلا درست نیست، معلم حق تنبیه کردن ندارد؛ بنده در اولین فرصت به مدرس فرزندم می‌روم و از مسئولین مدرسه می‌خواهم نسبت به این اقدام جوابگو باشند.

 

آنگونه که فرزندم می‌گوید این معلم دست به زن دارد و در کلاس‌های دیگر هم این اقدام را انجام داده است.

 

سایت خبری مشهد پیام در گزارش بعدی خود این خبر را از مسئولین آموزش و پرورش پیگیری می‌کند.

 

انتهای پیام/

 

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد