به گزارش مشهد پیام، از سرکار می‌آیی به امید بودن در کنار خانواده، روز‌ها و شب‌ها کار می‌کنی که زندگی ایده عالی را برای آینده‌ات رقم بزنی ولی در یک لحظه ورق برمی‌گردد و دنیا در مقابل چشمانت تیره و تار می‌شود، چشم بازمی‌کنی و خود را در بیمارستان امدادی مشهد می‌بینی.

 

در عالمی که برایت گیج است دیگر به هیچ چیز فکر نمی‌کنی، نه اینکه نخواهی، دیگر نمی‌توانی، چون در اثر تصادف با خودرویی که راننده آن متواری شده، مشکل نخاعی پیدا کردی، دست و پایت شکسته، از ناحیه مغز آسیب دیدی، فراموشی گرفتی و سطح هوشیاری‌ات پایین آمده است.

 

از رسول لزگی نظرگاه، متولد سال ۶۳ می‌گویم.

 

img_0896-copy

 

اسفند سال ۹۲ بود که رسول از محل کار خود به خانه بازمی‌گشت ولی در مسیر خودروی پرایدی به او برخورد کرد و از محل حادثه گریخت، با ارسال پرونده از دادسرا به دادگاه راننده پراید مقصر خوانده شد ولی دریغ از اینکه این فرد خاطی خود را به دستگاه قضایی معرفی کند.

 

کوچه پس کوچه‌های خیایان رسالت را طی کردیم تا به منزل این بیمار برسیم، کوچه‌هایی تنگ، کودکانی که سراسیمه به داخل خیابان می‌دویدند، مردمی که درب منزلشان نشسته بودند و خانه‌ای که یک بیمار با صدمه ۴۳۴ درصدی را نگه داری می‌کرد.

 

بوی سپند محله را پر کرده بود، امروز این بیمار میهمانی ویژه داشت که بنا بود به عیادتش بیاید.

 

ظهر امروز آیت الله سید احمد علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در منزل این فرد حضور یافت و ضمن جویا شدن از وضعیت جسمانی این بیمار، مبلغ ۸۲۵ میلیون و ۸۵۲ هزار تومان را به عنوان خسارت توسط صندوق تامین به خانواده این فرد اهداء کرد.

 

img_0826-copy

 

آیت الله علم الهدی با حضور در منزل این فرد به بالای بستر این بیمار رفت و جویای احوالش شد، سوالات نماینده ولی فقیه از این بیمار مبنی بر اینکه عارضه‌ات چه است با نگاه‌های مبهم این بیمار پاسخ داده می‌شد، در یک لحظه پدر بیمار گفت، حاج آقا فرزندم ضربه مغزی شده و هوشیاری کامل ندارد.

 

پدر این بیمار به دوره‌های درمانی فرزندش اشاره کرد و گفت: پس از این حادثه فرزندم ۶ ماه در بیمارستان امدادی بستری بود و به جهت اینکه توان مالی برای ادامه درمان نداشتیم، او را به خانه منتقل کردیم.

 

در جملات نامفهومی که رسول می‌گفت تنها اسم یا «امام رضا(ع)» به گوش می‌رسید، پس از لحظه‌ای سکوت به پدر خود اشاره می‌کرد و می‌گفت ولی‌ام ایشان است.

 

پس از آگاهی آیت الله علم الهدی از روند درمانی رسول، پارچه‌ای سفید که متبرک به مقبره مطهر امام رضا(ع) بود را بر روی صورت بیمار کشید و از خداوند خواست به آبروی بندگان مقرب درگاهش این بیمار را شفای عاجل دهد.

 

img_0877-copy-1

 

پدر این بیمار در ادامه گفت: خواسته ما این است که پای فرزندم مجددا مورد عمل جراحی قرار گیرد تا خودش بتواند به امورات شخصی‌اش رسیدگی کند، این در حالی است که در این مدت تمامی اموراتش را من و مادرش انجام می‌دادیم؛ هزینه عمل‌هایی که باید انجام دهد ۱۵۰ میلیون تومان است و در ماه هفت تا هشت میلیون تومان بایستی برای درمان و دارویش هزینه شود.

 

در زمانی که پدر رسول شرح حال فرزند خود را برای آیت الله علم الهدی ارائه می‌کرد، رسول با چشمانی اشک بار رو به سوی پدر کرد و گفت، نکند با خودشان فکر کنند که من عقب مانده هستم.

 

آیت الله علم الهدی در حاشیه دیدار با این بیمار اظهار داشت: خانواده رسول مستضعف هستند و متاسفانه این دست حوادث به طور عمده برای قشر ضعیف جامعه رخ می‌دهد، این افراد اگر از نظر مالی تامین بودند هیچگاه چنین حادثه‌ای برایشان به وجود نمی‌آمد.

 

وی افزود: امیدواریم خداوند به مردم و مسئولین امکان خدمت رسانی به قشر محروم را اعطا کند؛ در قسمت حاشیه شهر مشهد مردم آسیب پذیر زندگی می‌کنند و با وجود این حادثه مظهر تمام مصیبت‌ها می‌شوند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی عنوان کرد: جریانی بایستی پیگیر رفع محرومیت افراد ضعیت جامعه باشد از همین رو صندوق تامین خسارت‌های بدنی متعهد شده که مبلغی بیش از ۸۰۰ میلیون تومان و هزینه در مان این بیمار را بدهد.

 

گزارش: مریم غزل‌باش

 

انتهای پیام/

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد