به گزارش مشهد پیام به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام حسنعلی اخلاقی  درباره فعالیت‌های فرهنگی انجام شده در حاشیه شهر مشهد اظهار داشت: در گذشته روحانی‌های فاضل به مناطق حاشیه شهر نمی‌رفتند یا فقط برای اقامه نماز در مساجد این مناطق حضور می‌یافتند اما در سال ۹۵ با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی در راستای افزایش کارکرد مساجد ۵۰روحانی به صورت تمام وقت در اختیار مردم و نسل جوان محلات حاشیه شهر هستند.

 

وی افزود: ۸۰ درصد هزینه‌های این طرح توسط شهرداری مشهد و ۲۰ درصد توسط سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در قالب تفاهم‌نامه‌ای پرداخت شده است.

 

اخلاقی تصریح کرد: در زمینه ایجاد سالن‌های ورزشی ۱۸ مورد تفاهم‌نامه با بسیج منعقد شده و زمین مورد نیاز توسط شهرداری تامین شده است و عملیات اجرایی طبق آیین نامه تفاهم نامه در حال اجرا است.

 

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به ضرورت رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی در حاشیه شهر مشهد گفت: تجمع معتادین از جمله مهم‌ترین معضلات اجتماعی مناطق حاشیه شهر است که باید پاکسازی شود و در این زمینه مبلغ یک میلیارد تومان در اختیار ستاد مبارزه با مواد مخدر و نیروی انتظامی برای جمع آوری و انتقال معتادین به کمپ‌هایی برای درمان قرار گرفت.

 

وی افزود: این مبلغ برای شش ماهه اول امسال در نظر گرفته شده و اگر کار مورد رضایت باشد تا پایان سال تا سقف ۳ میلیارد افزایش می‌یابد.

 

وی درباره واکنش سریع رئیس جمهور نسبت به لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد و مقایسه آن با پیگیری رسیدگی به وضعیت حاشیه شهر مشهد گفت: کوتاهی‌های بسیاری از طرف دولت انجام شده، در واقع بخش بزرگی از فعالیت‌هایی نظیر درمان معتادان از وظایف حاکمیت است که هم‌اکنون توسط شهرداری مشهد در حاشیه شهر انجام می‌شود.

 

اخلاقی ادامه داد: حاکمیت دغدغه‌هایی دارد که از مباحث مرتبط با نیازهای مردم پررنگ‌تر است و این مسئله کاملا آشکار بوده و نیازی به دلیل و برهان ندارد.

 

عضو شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه دغدغه‌های سیاسی از نیازهای مردم برای دولتمردان جذاب‌تر است خاطرنشان کرد: گفته می‌شود تورم متوقف شده است اما پولی در دست مردم نیست و مردم در تامین مایحتاج عمومی و هزینه‌های آموزشی فرزندان خود دچار مشکل هستند.

 

اخلاقی ادامه داد: دولت به ویژه در سال آخر دغدغه‌های سیاسی را مهم‌تر از نیازهای مردم می‌داند و برای موضوعی کوچک  که به راحتی قابل بررسی با کار کارشناسی است هیئت‌ به مشهد می‌فرستند اما از مسائلی نظیر مسکن و مایحتاج مردم و آلودگی کلانشهرها به سادگی عبور می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه مشهد در روزهای گذشته از ۱۰ روز ۷ روز هوای ناسالم داشت تصریح کرد: هیچ هیئتی از پایتخت برای رسیدگی به این امر به مشهد نیامد، هیچ کار کارشناسی و گفت‌وگویی در رسانه‌ها انجام نشد و هیچ بیانیه‌ای صادر نشد اما برای یک داستان جزئی در مورد کج سلیقگی برخی افراد که در نزدیکی انتخابات رفت و آمد می‌کنند تا این میزان پیگیری انجام می‌شود.

 

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد