به گزارش مشهد پیام، پس از لغو سخنرانی علی مطهری در روز اربعین عده‌ای از مسئولین کشوری با توجه به گرایش‌های سیاسی خود، لغو این مراسم را مایه شرمساری خواندند و پیرو آن مسئولین استانی را مورد هجمه خود قرار دادند.

تهمت به نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی نمونه کوچکی از بی تحملی و بداخلاقی سیاسی در حاشیه برگزاری یک مراسم بود؛ واکنش‌هایی در پس لغو سخنرانی مطهری صورت گرفت که هنوز ترکش‌هایش دل مردم مشهد را به درد می‌آورد.

گفته‌هایی مبنی بر اینکه مشهد تافته جدا بافته است مطرح شد و اینگونه القاء شد که افرادی مانند مطهری نمی‌توانند در مشهد سخنرانی داشته باشند، لغو این مراسم آنقدر در بوق و کرنا صدا کرد که رسانه‌های بیگانه نیز بخش عمده‌ای از تحلیل‌ها و اخبار خود را به لغو سخنرانی مطهری و تهمت‌های او به نماینده ولی فقیه اختصاص دادند.

باتوجه به اقدامات صورت گرفته اگر بخواهیم واقع بینانه به قضیه بنگریم، اگر تعداد لغو سخنرانی اصولگرایان برابر با تعداد لغو سخنرانی اصلاح طلبان و یا حامیان دولت نبوده باشد، به طور حتم کمتر نیست ولی اینکه اینگونه در پس لغو یک سخنرانی بدون مجوز زمین و زمان در هم بافته شود جای تعجب دارد.

با قرار گرفتن در آستانه روز دانشجو وزیر کشور اعلام کرد که امیدواریم هیچ یک از سخنرانی‌هایی مسئولین و کارشناسان در روز دانشجو در دانشگاه‌های کشور لغو نشود ولی با این وجود شاهد بد عهدی هستیم.

علیرضا زاکانی، نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی بنا بود در ایام ۱۶ آذر در دانشگاه آزاد مشهد با موضوع «گرامیداشت روز دانشجو» سخنرانی کند ولی در چند روز اخیر مجوز این سخنرانی لغو شده است.

این فرد نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی است و لغو سخنرانی زاکانی در شرایطی که چندی پیش در دانشگاه آزاد مشهد تریبون یک طرفه به فردی داده می‌شود، جای سوال دارد.

همچنین این دانشگاه مجوز سخنرانی حسن عباسی، کارشناس مسائل استراتژیک را که بنا بود در اسفند ماه در این دانشگاه سخنرانی کند را مسکوت و اظهار نظر پیرامون آن را به جواب هیات نظارت موکول کرده است.

همچنین امروز بنا بود مناظره عباس سلیمی نمین و ناصر آملی در دانشگاه فردوسی برگزار شود، مسئولین این دانشگاه اعلام کرده‌اند که ناصر آملی به عنوان فرد سخنران در دانشگاه مناسب نیست و بایستی فرد اصلاح طلب برای سخنرانی تغییر یابد ولی این امر باتوجه به فرصت زمانی محدود امکان پذیر نیست.

حال سوال اصلی این است که آیا مایه شرمساری تنها لغو سخنرانی مطهری است؟ آیا تنها مطهری است که می‌تواند تمام مسئولین کشوری را به وسطه لغو سخنرانی‌اش در مشهد همراه خود کند؟

هشدار داده می‌شود به تمام مسئولین دانشگاهی و طیف‌های دانشجویی که بگذارند صدا‌های مخالف نیز در دانشگاه شنیده شود.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد