به گزارش مشهد پیام به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد، فرج‌ الله شوشتری در حاشیه همایش «جان شیعه جان سنی» اظهار داشت: وقتی بنا است در مورد فردی فیلم بسازند باید از خانواده و یا بازماندگانش کسب اجازه کنند اما ما از طریق رسانه‌ها مطلع شدیمم تهیه کننده‌ای قرار است از زندگی پدرم فیلم بسازد.
وی افزود: چرا باید فیلمی با دریافت بودجه‌های کلان و با پول بیت‌المال ساخته شود؟ برای خاک خوردن در ویترین‌ها و قفسه‌ها و تهیه‌کننده‌اش هم هیچ نگرانی از بابت عدم فروش نداشته باشد؟ این چرایی را چه کسی پاسخ‌گو است؟
شوشتری با اشاره به سختی کار در حوزه نمایش فیلم برای شهدا از جمله شهید شوشتری گفت: ایشان ۳۰ سال خدمت کردند و در این سال‌ها تجربیات مختلفی را ازسرگذراندند و پرداختن تک بعدی به زندگی ایشان به هیچ عنوان درست نیست.
وی با اشاره به اینکه تهیه کننده علاقه‌مند به تهیه این فیلم است، گفت: این فرد صلاحیت کافی برای یک فیلم قوی را ندارند اما اصرار به ساخت این فیلم دارد، این فیلم‌ها تولید می‌شود و متاسفانه آن‌قدر ضعیف است که اثر معکوس می ‌گذارد؛ نگاه کنید به فیلمی که برای شهید برونسی ساختند، فرزند شهید برونسی گفت که این فیلم شهید برونسی را یک بار دیگر شهید کرد.
فرزند شهید شوشتری ابراز کرد: بعضی از تهیه کنندگان مثل یک صیاد موضوعات روز که برخی ارگان‌ها به دنبال آن هستند را انتخاب می‌کنند و با رسانه‌ای کردن اینکه می‌خواهند در مورد این موضوع فیلم بسازند، موضوعات را در انحصار خود در می‌آورند.
فرج الله شوشتری گفت: بودجه‌هایی از ارگان‌های حمایت کننده برای ساخت فیلم گرفته شده است که تا اکنون غیر قابل استفاده مانده است؛ این‌ها بیت المال را از بین می‌برد؛ با این وجود
وی با اشاره به دغدغه‌های پدرش در راه مبارزه با دشمنان گفت: شهید شوشتری در چهار گوشه کشور خدمت کردند و با اقوام مختلف و مذاهب گوناگون در کشور از نزدیک آشنایی داشتند؛ به اعتقاد من شهید شوشتری از نزدیک خسارت‌های ناشی از تفرقه را درک کرده بودند و می‌دانستند راه توسعه و پیشرفت از مسیر وحدت می‌گذرد.
فرزند شهید شوشتری گفت: پدرم چه در جنگ تحمیلی و چه در جنوب غرب درگیری‌هایی در حوزه‌های گوناگون را تجربه کردند و در شرق کشور و جنوب شرق کشور نیز با طالبان و القاعده درگیر بودند.
وی ادامه داد: به اعتقاد من شهید شوشتری در پی از سر‌گذراندن این تجربیات و برای کمک رساندن به مردم منطقه سیستان و بلوچستان برای وحدت میان این مردم تلاش می کردند؛ بدیهی است که شرط توسعه و پیشرفت امنیت است و شهید شوشتری برای تحقق این توسعه و پیشرفت باید برای وحدت بین قومیت‌ها و مذاهب مختلف در سیستان تلاش می‌کردند. ایشان با درک این وظیفه وارد میدان شدند و جانشان را در این راه گذاردند.

شوشتری در پایان بیان کرد: پدرم بدون تعصب مذهبی تمام تلاشش را کرد تا تفرقه های قومی را از بین ببرد و وحدت ایجاد کنند و صرفا به خاطر ضرورت وحدت برای آمادگی و سر بلندی مسلمین اقدام می‌کرد و وحدت را تنها یک نوع سیاست و یا تاکتیک نمی‌دانست.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد