به گزارش مشهد پیام، ظهر امروز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد، طرح دو فوریتی ارائه تخفیفات شهرداری برای خانواده جانبازان و ایثارگران مورد بررسی قرار گرفت.
غلامحسین صاحبی عضو شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه متاسفانه شاهد برخی تخلفات در مواجهه با ارائه تسهیلات به جانبازان و ایثارگران هستیم، اظهار داشت: برخی سودجویان درصدد هستند ار تسهیلات و تخفیفات این افراد به نفع خود بهره برداری کنند از همین رو برآن شدیم طرح دو فوریتی تخفیفات شهرداری مشهد را به جانبازان و ایثارگران مطرح نماییم.
وی افزود: برخی دلال‌های سودجو املاک خود را به صورت قولنامه‌ای به نام ایثارگران می‌کنند تا بتوانند طبق توافق با ایثارگران از این تسهیلات استفاده کنند، از همین رو برای جلوگیری از این امر در املاک قولنامه‌ای باید دست کم یک سال قبل از استفاده از این تسهیلات قبوض شرکت‌های خدماتی به نام فرد ایثارگر و جانباز صادر شده باشد.
محمد سهیلی نائب رئیس شورای اسلامی مشهد نیز در این باره بیان کرد: براساس این مصوبه جانبازان و خانواده‌های ایثارگران از تخفیف در پرداخت بدهی‌های خود بابت عوارض و بهای خدمات عمومی تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال استفاده می‌کنند.
وی تصریح کرد: ایثارگرانی که تاکنون بدهی‌های خود را پرداخت نکرده اند نیز مشمول استفاده از این تسهیلات می باشند؛ همچنین طبق این مصوبه در املاکی که قولنامه ای است تسهیلات مذکور به شخص ایثارگر تعلق می گیرد.
در ادامه این جلسه، حسین موحدی یکی دیگر از اعضای شورای شهر مشهد تاکید کرد: به نظر می رسد در نظر گرفتن این طرح برای همسران جانبازان و ایثارگران نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
با تایید و رای مثبت اعضای شورای شهر، طرح دو فوریتی در خصوص تخفیف تا سقف ۴۰ میلیون تومانی شهرداری مشهد در دریافت عوارض و بهای خدمات به خانواده های جانبازان و ایثارگران است با ۱۷ رای موافق از میان ۱۸ نفر حاضر تصویب شد.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد