به گزارش مشهد پیام، صبح امروز در یکصد و پنجاهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد در تالار شهر برگزار شد.

 

در این جلسه گزارشی از وضعیت مصوبات کمیسیون‌های تخصصی در ۶ ماه نخست سال ۹۵ به تفکیک ارائه شد.

 

با ایجاد جایگاه ناظر در شورای چهارم، بحث پیگیری مصوبات قوت و قدرت بیشتری اتفاق افتاد که در روند پیگیری مصوبات شاهد آن بودیم.

 

کل مصوبات در این مدت ۱۵۲ مورد بوده که از این میزان ۵۲ مصوبه مربوط به حوزه برنامه و بودجه، ۳۲ مصوبه مربوط به حوزه اقتصادی، ۲۴ مصوبه مربوط به حوزه فنی و عمران، ۱۹ مصوبه مربوط به حوزه فرهنگی، ۱۸ مصوبه مربوط به حوزه حمل و نقل و ۷ مصوبه در حوزه خدمات شهری بوده است.

 

کل مصوبات شورای چهارم تا امروز ۷۵۸ مورد بوده که سهم نیمه اول سال ۱۵۲ مصوبه است؛ از این تعداد مصوبات ۲۹ مصوبه دارای قید زمان بوده که شهردای باید اقدامات را ارائه کند و ۱۲۳ مصوبه نیز بدون قید زمان بوده است.

 

از ۲۹ مصوبه‌ای که داری قید زمان بوده ۱۳ مصوبه انجام شده و ۹ مصوبه انجام نشده و اقدام از سوی شهردرای صورت نپذیرفته است و هفت مصوبه نیز سررسید زمان آن که در مصوبات  شهرداری تعیین کردیم فرا نرسیده است.

 

در راستای اقدامات مورد پیگیری اجرای مصوبات، ۴۵ مکاتبه با شهرداری داشتیم و درخواست گزارش آخرین وضعیت کردیم و پنج جلسه پیگیری مصوبات داشتیم.

 

۹ مصوبه‌ای که تاکنون انجام نشده و از سوی شهردرای با تاخیر مواجه است که شامل مصوبه برنامه عملیاتی اقتصاد مقاومتی، تسریع در نوسازی و به سازی بافت فرسوده بافت اطراف حرم رضوی، لایحه ارائه در خصوص متقاضیان احداث بنا در بافت منطقه فرسوده آبکوه، چگونگی دریافت حق و حقوقات شهرداری از مناطق الحاقی به محدوده شهر مشهد، مصوبه اعطای معوض در اجرای تملک املاک،اصلاح قرار دارد مشارکتی شهربازی پارک ملت، بند چهار و پنج اصلاح متمم بودجه سال ۹۴ شهرداری مشهد، نام گذاری مکان و معابر عمومی وبند چهار اصلاح و متمم بودجه سال ۹۴ سازمان حمل و نقل و ترافیک می‌شود.

 

کمال سروی‌ها رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در مورد گزارش عملکرد ارائه شده اظهار کرد: اینکه از میان این تعداد مصوبه تنها ۹ مصوبه اجرایی و پیگیری شده قابل قبول و ارزشمند است.

 

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد