امروز ۶ بهمن ۱۳۹۵
صفحه اصلی » اجتماعی , اقتصادی , فرهنگی , مطالب برگزیده سایت » گزارشات پیگیری مصوبات شورای شهر مشهد در نیمه نخست سال ۹۵ اعلام شد
کد خبر : 1905002
تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۵در ۹:۳۲ ق.ظ

صبح امروز در یکصد و پنجاهمین جلسه علنی شورای شهر مشهد؛

گزارشات پیگیری مصوبات شورای شهر مشهد در نیمه نخست سال ۹۵ اعلام شد

صبح امروز در جلسه علنی شورای شهر، گزارشات پیگیری مصوبات شورای شهر در شهردرای مشهد ارائه شد.
۲۱۸۸۹۲۹

به گزارش مشهد پیام، صبح امروز در یکصد و پنجاهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد در تالار شهر برگزار شد.

 

در این جلسه گزارشی از وضعیت مصوبات کمیسیون‌های تخصصی در ۶ ماه نخست سال ۹۵ به تفکیک ارائه شد.

 

با ایجاد جایگاه ناظر در شورای چهارم، بحث پیگیری مصوبات قوت و قدرت بیشتری اتفاق افتاد که در روند پیگیری مصوبات شاهد آن بودیم.

 

کل مصوبات در این مدت ۱۵۲ مورد بوده که از این میزان ۵۲ مصوبه مربوط به حوزه برنامه و بودجه، ۳۲ مصوبه مربوط به حوزه اقتصادی، ۲۴ مصوبه مربوط به حوزه فنی و عمران، ۱۹ مصوبه مربوط به حوزه فرهنگی، ۱۸ مصوبه مربوط به حوزه حمل و نقل و ۷ مصوبه در حوزه خدمات شهری بوده است.

 

کل مصوبات شورای چهارم تا امروز ۷۵۸ مورد بوده که سهم نیمه اول سال ۱۵۲ مصوبه است؛ از این تعداد مصوبات ۲۹ مصوبه دارای قید زمان بوده که شهردای باید اقدامات را ارائه کند و ۱۲۳ مصوبه نیز بدون قید زمان بوده است.

 

از ۲۹ مصوبه‌ای که داری قید زمان بوده ۱۳ مصوبه انجام شده و ۹ مصوبه انجام نشده و اقدام از سوی شهردرای صورت نپذیرفته است و هفت مصوبه نیز سررسید زمان آن که در مصوبات  شهرداری تعیین کردیم فرا نرسیده است.

 

در راستای اقدامات مورد پیگیری اجرای مصوبات، ۴۵ مکاتبه با شهرداری داشتیم و درخواست گزارش آخرین وضعیت کردیم و پنج جلسه پیگیری مصوبات داشتیم.

 

۹ مصوبه‌ای که تاکنون انجام نشده و از سوی شهردرای با تاخیر مواجه است که شامل مصوبه برنامه عملیاتی اقتصاد مقاومتی، تسریع در نوسازی و به سازی بافت فرسوده بافت اطراف حرم رضوی، لایحه ارائه در خصوص متقاضیان احداث بنا در بافت منطقه فرسوده آبکوه، چگونگی دریافت حق و حقوقات شهرداری از مناطق الحاقی به محدوده شهر مشهد، مصوبه اعطای معوض در اجرای تملک املاک،اصلاح قرار دارد مشارکتی شهربازی پارک ملت، بند چهار و پنج اصلاح متمم بودجه سال ۹۴ شهرداری مشهد، نام گذاری مکان و معابر عمومی وبند چهار اصلاح و متمم بودجه سال ۹۴ سازمان حمل و نقل و ترافیک می‌شود.

 

کمال سروی‌ها رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در مورد گزارش عملکرد ارائه شده اظهار کرد: اینکه از میان این تعداد مصوبه تنها ۹ مصوبه اجرایی و پیگیری شده قابل قبول و ارزشمند است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب

پربازدیدترین مطالب امروز