به گزارش مشهد پیام به نقل از آستان نیوز، در ادامه اجرای طرح «حرکت سبز» در آستان قدس رضوی، که در راستای تجهیز مراکز ورزشی انجام می‌شود، موسسه تربیت بدنی این آستان مقدس اقدام به تجهیز برخی از مساجد مناطق محروم و حاشیه شهر به وسایل و تجهیزات ورزشی کرد.

 
این اقدام در راستای محرومیت زدایی، کمک به ورزش مناطق محروم و ایجاد پیوند بین جوانان با فضای معنوی مسجد صورت گرفت و طی آن مساجدی که از قبل شناسایی شده بودند، با توجه به نیازسنجی‌های انجام شده به وسایل و اقلام ورزشی مجهز شدند.

 
مساجد فاطمیه الزهرا، قائمیه، پنجتن آل‌عبا و ابوالفضلی در منطقه محروم شهید رجایی از جمله مساجدی بودند که با توجه به فضایی که در اختیار دارند به وسایلی چون میز پینگ پنگ، فوتبال دستی، میت، تاتامی و دیگر اقلام ورزشی تجهیز شدند.

 
عباسعلی میرسیستانی؛ معاون ورزشی تربیت بدنی آستان قدس در حاشیه اهدای این اقلام ورزشی به مساجد گفت: از آنجا که مسجد یک پایگاه تربیت دینی محسوب می‌شود، مسئولان باید به شیوه‌های مختلف بین جوانان و این پایگاه پیوند ایجاد کنند و با توجه به علاقه جوانان به ورزش یکی از بهترین راه ها برای جذب آن­ها به این محیط، ایجاد فضای مناسب ورزشی است.

 
وی تصریح کرد: این اقلام ورزشی بر اساس مذاکرات و نیازسنجی‌هایی که از قبل بین مسئولان تربیت بدنی و هیات امنای مساجد صورت گرفته و با توجه به فضایی که این مساجد برای استفاده از تجهیزات در اختیار دارند، توزیع شده است.

 
میرسیستانی اجرای این طرح را در فرهنگ‌ سازی برای استقبال بیشتر مردم مناطق کم برخوردار از فعالیت‌های ورزشی موثر دانست و عنوان کرد: با گسترش فرهنگ ورزش می‌توان برخی مسائل مناطق محروم را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

 

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد