علی کشمیری در گفت‌و‌گو با مشهد پیام پیرامون اطلاعات واصله از وضعیت نامعلوم سه سگ شناسنامه دار در منطقه گلبهار اظهار داشت: پنج شنبه هفته گذشته طی تماسی اطلاع یافتیم که فردی سه سگ شناسنامه دار که واکسن داشته، عقیم شده بودند و به عنوان نگهبان نگه‌داری می‌شدند را سرقت کرده‌اند؛ این سگ‌ها در منطقه محصور شده‌ای نگهبانی می‌دادند.

 

وی افزود: افرادی که این سگ‌ها را سرقت کردند خود را پیمانکار در حوزه شهرداری معرفی کردند، بررسی‌های به عمل آمده به منطقه گلبهار ختم شد؛ از همین رو با مدیر خدمات شهری شهرداری گلبهار تماس حاصل کردیم ولی جوابی دریافت نشد، با شهردار منطقه ارتباط گرفتیم و این فرد به معاونت خدمات شهری دستور داد که همکاری لازم را به عمل آورد.

 

کشمیری خاطر نشان کرد: پاسخی روشن از تماس‌های تلفنی برقرار نشد و تنها جوابی که توانستیم دریافت کنیم این بود که آن پیمانکار نیست و یا از موضوع خبر نداریم؛ طبق قانون، پیمانکار زیر نظر شهرداری است و در صورتی که سگ‌ها کشته و یا معدوم شده باشند، دامپزشک باید در جریان باشد ولی مسئولین در این باب نیز پاسخگو نبودند.

 

مدیر حقوقی پناهندگان حیوانات مهر مشهد خاطر نشان کرد: ظهر روز گذشته بود که نگرانی در مورد وضعیت سگ‌ها افزایش یافت، از همین رو قاضی محمد بخشی محبی معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد دستور قضایی در مورد همکاری شهرداری گلبهار و معاون خدمات شهری را با ما صادر کردند.

 

وی تصریح کرد: پس از آنکه دستور قضایی معاون دادستان را اعلام کردیم، بازهم با جواب سربالا مواجه شدیم و در پاسخ به سوالات ما گفتند، ما زیر مجموعه مشهد محسوب نمی‌شویم؛ معاون خدمات شهری نیز در پاسخ به صدور دستور قضایی پاسخ داد امروز روز تعطیل است و می‌خواهیم استراحت کنیم.

 

کشمیری عنوان کرد: صرف نظر از اینکه مدیران باید پاسخگو باشند، بایستی افراد نسبت به وضعیت جانی سه موجود حساسیت داشته باشند؛ برخورد با حیوانات در گذشته نیز سابقه دار بوده است، بسیاری از سگ‌ها توسط پیمانکاران شهرداری گرفته شده و به ده غیبی منتقل شده‌اند ولی توانسته‌ایم آن‌ها را بازگردانیم.

 

مدیر حقوقی پناهندگان حیوانات مهر مشهد گفت: تمامی مکالمات با مدیران شهرداری منطقه گلبهار ثبت و ضبط شده است.

 

انتهای پیام/

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد