امروز ۳ بهمن ۱۳۹۵
صفحه اصلی » اجتماعی , حوادث , فرهنگی » تخریب آرامگاه معین‌الدین جوینی از سوی سارقان و حفاران غیر مجاز در جوین
کد خبر : 1905577
تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۵در ۱:۰۱ ب.ظ

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جوین خبر داد:

تخریب آرامگاه معین‌الدین جوینی از سوی سارقان و حفاران غیر مجاز در جوین

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جوین از تخریب شبانه آرامگاه معین‌الدین جوینی از سوی سارقان و حفاران غیر مجاز در این شهرستان خبر داد.
۱۳۹۵۱۰۱۹۰۰۰۷۲۴_test_photoh

به گزارش مشهد پیام به نقل از فارس، محمد طاهریان مقدم، با اشاره به حفاری غیر مجاز سارقان آثار تاریخی در آرامگاه معین‌الدین جوینی، اظهار کرد: براساس اطلاع‌رسانی مردم مبنی بر تخریب شبانه آرامگاه معین‌الدین جوینی، مأموران یگان حفاظت میراث فرهنگی در این آرامگاه حاضر شدند.

وی با بیان اینکه سارقان برای کشف اشیاء عتیقه چهار مکان داخل آرامگاه و محدوده را تخریب کردند، افزود: اسناد و مدارکی مبنی بر کشف و بدست آوردن اشیای عتیقه از سوی سارقان و حفاران غیر مجاز بدست نیامده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جوین ادامه داد: هفته گذشته نیز حفاران غیر مجاز در روستای جزندر از توابع شهرستان جوین اقدام به حفاری کردند که با مشاهده مأموران میراث فرهنگی این شهرستان متواری شدند.

طاهریان یادآورشد: اشیاء کشف شده حفاران غیر مجاز توقیف شده است.

گفتنی است، مولانا معین‌الدین جوینی از بزرگان، شاعران و نویسندگان خراسانی در قرن هستن هجری است که در یکی از روستاهای شهرستان جوین متولد شده و یکی از شاگردان مولانا فخرالدین خالدی اسفراینی بوده است.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب

پربازدیدترین مطالب امروز