به گزارش مشهدپیام ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در پیامی به دبیرخانه استانی هفتمین جشنواره کتاب خوانی رضوی در خراسان رضوی، برگزاری این جشنواره را قدقامت کتابخانه‌ها در ادای دین به ساحت هشتمین خورسید آسمان امامت و ولایت عنوان کرد.

متن پیام سید سعید سرابی به شرح ذیل می باشد:

بسمه تعالی

ن والقلم و ما یسطرون

سلام بر حضرت پیامبر اعظم(ص) که معجزه جاویدانش کتاب است. سلام بر جانشین بر حق ایشان مولای متقیان حضرت علی که نهج البلاغه کتاب بلند مرتبه اوست که “دون کلام خالق و فوق کلام مخلوق” است. سلام برخواندن که اولین امر دین اسمانی اسلام است و دینی بالاتر از اسلام نیست.

و سلام بر نفس مسیحایی رهبر معظم انقلاب که با چراغ باید ها و نبایدهای فرهنگی، همواره راه حوزه فرهنگ را برایمان روشن ساخته اند و رهنمودهای ایشان در حوزه فرهنگ مکتوب در این جمله برجسته است که:” باید با صدهزار جلوه کتاب در چشمها متجلی کنند”.

بی شک برای دستیابی به کتاب خوب-هم نوشتن و هم خواندن- “یزکیهم” معبری است به سوی “یعلمهم الکتاب والحکمه” و کتابی که پس از تزکیه نفس به رشته کتابت دراید همان کتابی است که مولای بزرگمان حضرت علی(ع) در تاثیرش فرموده اند: “کسی که با کتاب خود را آرامش دهد هیچ ارامشی را از دست ندهد و کتاب غذای روح ماست.”

و اینجا در محضر عالم آل محمد(ص) وادا دین به ساحت قدسی آن هشتمین کوکب آسمان ولایت، برای ترویج فرهنگ غنی و سرشار از معنویت آن فرزانه، هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان از سری برنامه های جشنواره بزرگ فرهنگی و هنری امام رضا(ع) از سوی بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا تدبیر شده است و خادمان تمام قد عرصه فرهنگ مکتوب در نهاد کتابخانه های عمومی، دلسوزانه قامت به اجرایش بسته اند.

ضمن تقدیر از همه تلاشها و دراین مسیر شایسته، از دست اندرکاران برگزاری این جشنواره معنوی بویژه نهاد کتابخانه های عمومی استان صمیمانه سپاسگزارم و حضور همه علاقه مندان به فرهنگ کتابخوانی را در این جشنواره مغتنم دانسته و قدردانی می نمایم و اجر معنوی همه عزیزان شرکت کننده مجریان و برنامه ر یزان این جشنواره را از محضر خداوند منان و در پناه عنایات حضرت علی بن موسی الرضا خواهانم.

منبع: روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد