به گزارش مشهدپیام، سید حسن ذاکرین، رئیس سازمان بسیج مداحان خراسان رضوی در گفت‌وگو با صبح توس، با بیان اینکه به دلیل تأثیرگذاری، مأموریت این سازمان نسبت به سال پیش بسیار بیشتر شده است، اظهار کرد: رشد و تعالی مداحان از طریق آموزش و کار فرهنگی و رشد و تعالی جامعه از طریق مداحی، دو مأموریت و هدف اصلی سازمان است.

وی ادامه داد: برای عدم انحراف و به دام افتادن مداحان توسط نیروهای معاند، کلاس‌های آموزشی برگزار می‌شود، چراکه دشمن به شدت روی این قشر از جامعه هدفمند برنامه ریزی کرده است.

ذاکرین عنوان کرد: متأسفانه شهر مشهد در حوزه اشعار و مداحی‌های انقلابی جایگاه لازم را ندارد و برای نیل به این هدف نیز دوره‌های توانمندسازی برای مداحان و شاعران برگزار می‌شود که استقبال خوبی نیز صورت گرفته است و البته این دوره‌ها در تمامی استان برای همه مداحان برگزار می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مداحان خراسان رضوی بیان کرد: شاعران به دسته عمده هیأتی و ادبیاتی تقسیم می‌شود که از این بین شاعرانی که توان سرایش شعر برای اهل بیت دارند شناسایی شده‌اند و آن‌ها را در کلاس‌های مختلف برای سرودن شعر غنی آماده می‌کنیم.

وی عنوان کرد: کتاب انسان ۲۵۰ ساله مقام معظم رهبری برای این سازمان به عنوان مبنا و مرجع رسمی شناخته می‌شود که در آن تاریخ، اخلاق و بصیرت در یک قالب دیده می‌شود.

ذاکرین یاد آور شد: در هیأت‌های قدیمی سبک‌های مشخصی برای سینه زنی وجود داشت ولی نسل امروز با سبک‌های قدیمی نمی‌تواند ارتباط خوبی برقرار کند، لذا برای پوشش این چالش به تربیت سباک رو آورده‌ایم تا علاوه بر غنای اشعار، جوانان را نیز با سبک‌های نوین جذب کند.

رئیس سازمان بسیج مداحان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: به دنبال پیاده سازی طرح هر مسجد یک مداح هستیم تا همیشه مداحی، انقلابی و با سواد بتواند با در مسجد حضور مؤثر و مستمر داشته باشد.

وی ابراز کرد: برای هرچه بهتر شدن مراسمات در تمامی هیأت‌ها به دنبال یکسان سازی الگو مداحی برای مداحان هستیم و انحراف برخی از هیأت‌ها جدایی بین پیرغلامان با جوانان بوده است.

ذاکرین یادآور شد: موکب بشیر و شب شعر مباهله از جمله برنامه‌هایی است که طی ماه‌های آینده برگزار می‌شود که اولین برنامه برای مسیر مشهد، قم، تا کربلا طراحی شده است و شب شعر مباهله نیز برای بزرگداشت این روز بزرگ اسلامی است.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد