به گزارش مشهدپیام، محمود مظفر، قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در گفت‌وگو با صبح توس پیرامون اهمیت وجود مسجد در جامعه، اظهار کرد: مسجد می‌تواند پایگاهی نظامی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی برای یک محله و حتی جامعه باشد و اگر مسجد تراز اسلام شکل بگیرد شاهد رشد و نمو هرچه بیشتر نظام اسلامی و تثبیت نظام در این بخش می‌شویم چراکه جنگ، جهاد و شهادت از مسجد شروع شد پس تثبیت آن نیز از مسیر مسجد می‌گذرد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور بیان کرد: اگر مسجد تضعیف و رقبایی برای مسجد تراشیده شود، قطعا خللی در حفظ و تثبیت نظام اسلامی ایجاد می‌شود.

وی عنوان کرد: مسجد محرابی دارد که ریشه لغوی این کلمه محل جنگ است که می‌توان از آن به عنوان محل جنگ با شیاطین جنی و انسی نام برد و دقیقا از همین مکان بیشترین اعزام به جبهه‌های دفاع مقدس صورت گرفت و بیشتر افراد اعزام شده در مسجد رشد و نمو پیدا کردند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور یادآور شد: اگر دشمن حمله‌ای به مسجد می‌کند به دلیل این است می‌داند که تنها عامل مزاحمت برای دشمنان اسلام همین سنگر مسجد هست و مسجد عاملی دفاعی و محلی برای پیروزی کشور است و مسجد جلو پیشروی مستکبران و ظالمان جهانی را گرفته است.

مظفر خاطرنشان کرد: فرهنگسرا به عنوان رقیب برای مسجد تلقی نمی‌شود و کارکرد خاص خود را دارد چراکه گروهی از مردم و خانواده‌ها و  مردم جذب این مراکز می‌شوند و شاید در مسیر مسجد قرار نگیرند ولی باید مسجد و فرهنگسرا مکمل هم باشند به طوری که فرهنگسرا باید مردم را جذب کند و پس از آن آرام آرام به سمت مسجد هدایت کند و بالعکس مسجد نیز باید برای تکمیل برخی از برنامه‌ها مردم را به فرهنگسرا سوق دهد.

وی تأکید کرد: ارتباط دو طرفه‌ای باید بین مسجد و مراکز آموزشی، فرهنگ سراها، مراکز علمی و مراکز اجتماعی برقرار باشد تا محوریت مسجد با گروه‌های مختلف به صورت منسجم و متحد شکل برقرار شود.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد