به گزارش مشهدپیام، حجت الاسلام محمدتقی حسین‌زاده، استاد حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با محراب خبر، پیرامون ارتباط جریان محرم و انقلاب اسلامی، بیان کرد: بنا به فرمایش امام راحل ما هرچه داریم از محرم و صفر است و اسلام نیز داشته‌هایش را از این جریان دارد و پیامبر (ص) نیز فرمودند اسلام هر چه دارد از محرم صفر است.

استاد حوزه و دانشگاه یادآور شد: دین پیامبر (ص) مدیون سیدالشهدا (ع) است چراکه امام حسین (ع) فرمودند که من برای احیای سنت‌های پیامبر (ص) قیام کردم.

وی در خصوص به روز بودن هیئت، بیان کرد: قرآن بسیار زیباست و بسیاری از مردم درک صحیحی از آن ندارند و در زمانی که به اندازه توان فکری آن‌ها مطالب قرآن به زیبایی بیان شود پذیرای این دریای بی‌کران خواهند بود و عزاداری سیدالشهدا نیز از قاعده مستثنی نیست.

حسین زاده عنوان کرد: با تأکید بر اینکه امروز جوانان ما درگیر شور شده‌اند و ما اگر دائم دم از شعور بزنیم، دافعه ایجاد می‌شود، تصریح کرد: مداح باید علاوه بر شور، شعور حسینی را نیز منتقل کند و اگر انتقال شعور به درستی و زیبایی صورت نگیرد مخاطب نه تنها جذب نمی‌شود، بلکه پس رانده می‌شود و از همین رو باید با هیجان جوان هم قدم شد و او را زیر علم امام حسین (ع) آورد.

استاد حوزه و دانشگاه برای بهتر برگزار شدن هیئت به مداحان، توصیه کرد: سفارش‌هایی که حضرت آقا برای مداحان دارند را حتما گوش دهند، اگر ما و تمامی اقشاری که در مسیر برپایی عزاداری قدم برمی‌دارند، به ولایت نگاه داشته باشند، امام زمان (عج) نیز اگر ظهور کنند پشت سر ولی عصر (ع) خواهند بود وگرنه جز ضلالت نتیجه‌ای نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: نگاه عزیزان به افرادی توفیق حضور در این اجتماعات را ندارند، نگاهی خیرخواهانه باشد و دقیقا مصداق بارز آیه (مما رزقناهم ینفقون) که راجع به کمک به مستمندان است، مؤمنین نیز به فقرای دینی کمک کنند و آن‌ها را دعا کنند و این را بدانند در روزی که اسلام دنیا را فتح کرد و همه حسینی شدند در آن ثواب شریک هستند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد