به گزارش مشهدپیام، سید مناظر نقوی، دبیر بنیاد الجواد هندوستان در گفت‌وگو با محراب خبر، پیرامون فعالیت‌های این بنیاد، اظهار کرد: بنیاد فرهنگی الجواد هندوستان در سال ۲۰۰۴ با عضویت شخصیت‌های مذهبی، علمی و فرهنگی تأسیس شد و هدف از تأسیس آن خدمت‌رسانی به جهان اسلام و ترویج مکتب اهل بیت (ع) است و این بنیاد برای انجام کارهای فرهنگی، علمی، آموزشی و خدمات اجتماعی در کشور هندوستان به صورت رسمی در سال ۲۰۰۶ ثبت رسید.

وی افزود: بنیاد الجواد با توجه به عمر کوتاهی که از تأسیس آن می‌گذرد توانسته است تأثیرگذاری به سزایی در بین مردم داشته است و این فعالیت به طوری بوده است که حتی ایام فاطمیه را نیز در کشور هندوستان برگزار کرده است.

نقوی با بیان اینکه انتشار کتب مذهبی از جمله کارهای فاخر بنیاد الجواد برای مردم بوده است، تصریح کرد: انتشار مجله انوار ولایت به دو زبان انگلیسی و اردو به صورت سه ماهه و خبرنامه الجواد برای طلاب و زائران حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) به دو زبان اردو و انگلیسی از جمله کارهای مکتوب این بنیاد است.

دبیر بنیاد الجواد یادآور شد: برگزاری جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در ایام دهه کرامت در مشهد مقدس با حضور شعرای معروف اردو زبان از کشورهای هند و پاکستان نیز جزء کارهای ویژه برای اهل بیت(ع) است.

وی خاطرنشان کرد: تمامی این فعالیت‌ها به علاوه ده‌ها فعالیت فرهنگی و مذهبی دیگر گوشه‌ای از کارهای این بنیاد به حساب می‌آید که توانسته در این مدت کوتاه تأثیرات به سزایی را در حوزه علوم دینی و فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی طلاب و به خصوص طلاب هندوستانی داشته باشد.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد