به گزارش مشهدپیام به نقل از محراب خبر، سیدعبدالله ارجاعی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی در جلسه گردهمایی رؤسا و دبیران شورای امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی، اظهار کرد: در حوزه فرهنگی اولین فرهنگسرای امر به معروف کشور در مشهد است و اولین مرکز آموزش این فریضه نیز در مشهد تشکیل شد.

وی با اشاره به اینکه در زمینه پژوهش و تحقیق کارهای خوبی پیرامون امر به معروف و نهی از منکر انجام شده است، بیان کرد: جشنواره مفلحون یکی از کارهای قابل اتکا برای این فریضه است و باید این فرهنگ در بین مردم شکل گیرد که نباید بگوییم باید خوب باشیم بلکه باید بگوییم مثل فلان فرد رفتار کنیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی یاد آور شد: بیش از ۴ کتاب در زمینه امر به معروف تهیه شده و کتاب ضابطین امر به معروف نیز به رشته تحریر درآمده و بیش از ۱۸ تشکل امر به معروف تشکیل شده است.

ارجاعی عنوان کرد: فعالیت های زیادی در حوزه امر به معروف در فضای مجازی داریم، عنوان کرد: حوزه امر به معروف به ۸ گروه تقسیم شده اند و به صورت تخصصی کار انجام می دهند و البته فعالیت های ستاد مرهون اعضای این ستاد است که در رأس آن نماینده ولی فقیه و استاندار است.

علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی، در ادامه تصریح کرد: تغییر نگاه و نگرش به اصل مترقی امر به معروف و نهی از منکر از جمله کارهای انجام شده در استان است.

وی با بیان اینکه دعوت به خدا و خیر ریشه کار امر به معروف است، یادآور شد: انسان در جریان زندگی بایستی خود را با اصول مقایسه کند که اگر این مهم محقق نشود قطعا به انحراف کشیده می شویم.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: امر به معروف در ذهن عده ای به چند تار مو محدود شده است و باید در حوزه مبارزه با فساد، امر به معروف را گسترش داد.

وی تأکید کرد: باید در نظر داشته باشیم که در اثر بی توجهی به مفاسد اداری نارسایی در جامعه ایجاد می شود.

رشیدیان بیان کرد: صحیفه سجادیه که به نام زبور آل محمد معروف است و متأسفانه در بین بسیاری از ما آن گونه که باید، مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: تشکر می کنم از آستان قدس که نهج البلاغه و صحیفه سجادیه را در کتابخانه ها قرار می دهد و این کتاب‌ها باید در جامعه رواج یابد و رساله حقوق امام سجاد (ع) که بی نظیر است که کمتر به آن توجه می کنیم و داروی شفا بخش جامعه اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: در قسمتی از دعای مکارم اخلاق به این مهم اشاره شده است که به دستم کارهای خیر جاری ساز که این بند باید مرد توجه مسئولان قرار گیرد.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد