به گزارش مشهدپیام، مهدی فروزان، مدیر کل امور رفاه زائران استانداری خراسان رضوی در گفت‌وگو با محراب خبر، پیرامون اقدامات دهه آخر صفر، اظهار کرد: زائران پیاده امسال قطعا نسبت به سال گذشته، با تفاوت‌هایی روبه رو خواهند شد و تفاوت عمده سال جاری، بر اساس دستور معاون زیارت استانداری خراسان رضوی، کار امور زائران پیاده را دو دستگاه خصوصی پیگیری می‌کنند.

مدیر کل امور رفاه زائران استانداری خراسان رضوی افزود: شورای هیأت‌های مذهبی زیرمجموعه سازمان تبلیغات اسلامی، جمعیت خدمتگزاران به عنوان یک گروه مردم نهاد، دو دستگاه خصوصی متولی امور زائران پیاده در دهه آخر صفر را به عهده دارند.

فروزان عنوان کرد: کار ثبت نام و اعزام ها در سامانه ۸ توسط جمعیت انجام می‌شود و البته مجوز تردد کاروان‌ها و ثبت نام، نیاز به هماهنگی به شورای هیئت‌های مذهبی دارند.

وی خاطرنشان کرد: برای ایجاد ایستگاه های زائر بین جاده‌ای جلساتی نیز برای بررسی صلاحیت صاحبان ایستگاه‌ها و سایر موارد به این ایستگاه‎ها برگزار شده است.

مدیر کل امور رفاه زائران استانداری خراسان رضوی یادآور شد: اداره کل رفاهی در حوزه ایجاد ایستگاه‌ها ندارد بلکه هماهنگ‌کننده بین دستگاه‌ها را بر عهده دارد.

فروزان بیان کرد: از عمده کارهایی که انجام شده است برای پر شدن خلاء نبود ایستگاه‌های بین جاده‌ای در برخی مسیرها، ۲۰۰ دستگاه اتوبوس تدارک دیده شده است تا در محورهای تربت حیدریه، فریمان، نیشابور، ملک‌آباد، سرخس، کلات و چناران به مشهد مقدس، زائرانی که با ایستگاه‌های مختلف مقصد فاصله دارند، به موقع و تا قبل از ساعت ۱۶:۳۰ که آخرین ساعت مجوز تردد هر روز است، به نقطه مورد نظر برسند.

وی اضافه کرد: در حوزه آبرسانی نیز تعداد ۱۵ تانکر در نظر گرفته شده است که برای تأمین آب شرب و غیر شرب خدمت رسانی کنند.

مدیر کل امور رفاه زائران استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: طی قراردادی که با بیمه ایران شده است هر نفر از زائران فقط با پرداخت هزار تومان در زمینه‌های بهداشت، درمان و حوادث، بیمه مسئولیت می‌شوند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد