به گزارش مشهد پیام؛ مجتبی تنها؛ افزود: امسال از طریق فراخوان از مبتکرین و مخترعین بسیجی استان ۱۲۵ اثر به این مجموعه معرفی شد و دبیرخانه ۶۷ اثر را انتخاب کرد که ۱۱ اثر متعلق به خواهران و ۵۶ اثر به برادران تعلق دارد.

وی با اشاره به امضای دو تفاهم‌نامه در جریان این جشنواره گفت: تفاهم‌نامه با آستان قدس رضوی به‌منظور استفاده بسبجیان، مبتکرین و مخترعین از ظرفیت‌های آستان قدس رضوی و تفاهم‌نامه دیگری در راستای ارتقاء توان بسیجیان در حوزه سلامت و مهندسی پزشکی با موسسه درمان بسیجیان کشور امضا می‌شود.

وی با بیان اینکه قسمت ویژه این جشنواره و نمایشگاه حضور شرکت‌های دانش‌بنیان است، گفت: در پایان سند چشم‌انداز باید ۸۰ هزار شرکت دانش بنیان در کشور داشته باشیم که ما ۱۰ شرکت را در این جشنواره دعوت کرده ایم و برخی از آنها بیش از ۱۲ محصول دانش‌بنیان دارند که برای نخستین بار در دنیا ثبت شده است.

 

*پس از گذشته ۱۰ سال توانستیم در زمینه تولید موشک گام برداریم

در این مراسم که با حضور محققان و پژوهشگران بسیجی استان برگزار شد، جانشین فرمانده سپاه امام رضا (ع) با اشاره به مشکلات موجود در زمینه تأمین تجهیزات در آغاز جنگ تحمیلی گفت: در اوایل جنگ، وابستگی ما به اندازه ای بود که حتی خط کش های هدایت آتش خمپاره را هم باید از خارج از کشور تأمین می کردیم؛ اما پس از گذشته ۱۰ سال توانستیم در زمینه تولید موشک گام برداریم.

سردار مجتبی غفورپور؛ خطاب به پژوهشگران و محققان حاضر در این مراسم گفت: در حال حاضر، ایران در جمع ۱۰ کشور اول در زمینه صنعت موشکی و فناوری نانو قرار دارد و با وجود همه مشکلات، شما بسیجیان توانستید پرچم اقتدار علمی جمهوری اسلامی ایران را در جهان برافراشته کنید.

غفور پور با تأکید بر این که این فعالیت ها و رشد علمی، امری واقعی و به دور از اغراق است، افزود: اگر اینگونه نبود، دشمن تا این اندازه برای کسب این توانمندی ها ما را آزار نمی داد.

جانشین فرمانده سپاه امام رضا (ع) با تأکید بر انجام امور در مسیر رضای خدا گفت: اگر اخلاص داشته باشید و کار برای خدا باشد، خداوند نیز خواسته شما را اجابت خواهد کرد و به نتیجه می رسید.

وی با تشکر از زحمات برگزارکنندگان این جشنواره، افزود: امیدواریم این مراسم موجب تشویق و ترغیب به ارائه تولیدات جدید شود.

 

*افتتاح نمایشگاه دستاوردهای بسیجیان

در ادامه این مراسم، نمایشگاه دستاوردهای علمی بسیجیان استان نیز توسط جانشین فرمانده سپاه امام رضا (ع) افتتاح شد. شایان ذکر است که در این نمایشگاه، تعدادی از شرکت های دانش بنیان نیز در کنار مخترعان و مبتکران بسیجی، به ارائه و معرفی آثار خود می پردازند.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد