به گزارش مشهد پیام، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در این نشست خبری، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های نوروزی این اداره کل در قالب طرح “آرامش بهاری” که نوروز گذشته صورت گرفته بود، برنامه های این طرح در نوروز سال ۹۷ را نیز تشریح کرد. حجت الاسلام والمسلمین “محمد احمدزاده” گفت: در ایام نوروز گذشته، یک میلیون و ۹۳۷ هزار و ۹۴۹ نفر در قالب این طرح به زیارت بقاع متبرکه استان مشرف شدند که شصت هزار و ۱۴۸ نفر آنها را زائران غیر ایرانی تشکیل داده اند. وی افزود: طرح آرامش بهاری، امسال از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ماه سال آینده در ۱۲۹ بقعه متبرکه استان برگزار می شود و فعالیت های این طرح در ۳ حوزه خدماتی و رفاهی، فرهنگی و مذهبی و اطلاع رسانی صورت می گیرد.

۶۱ بقعه متبرکه آماده اسکان زائران
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در ادامه گفت: برخی از اقدامات حوزه خدماتی و رفاهی شامل نظافت و زیباسازی بقاع و رسیدگی به وضعیت بهداشتی، تعطیلی شدن فعالیت های عمرانی در زمان طرح آرامش بهاری، آماده سازی فضاهای اسکان برای روزانه ۳ هزار نفر در ۶۱ بقعه متبرکه است. احمدزاده افزود: حسینیه ها و سالن هایی نیز برای اسکان اضطراری پیش بینی شده که در مشهد روزانه ۱۵ هزار نفر و در شهرستانها روزانه ۴ هزار نفر می توانند در آن اسکان پیدا کنند. وی خاطرنشان کرد: : در ۴۱ بقعه نیز ایستگاه های صلواتی برای پذیرای از زائران تدارک دیده شده و علاوه بر آن، ایستگاه های سلامت و پایگاه های اورژانس نیز در بقاع شاخص، برقرار خواهد بود.
برگزاری مراسم غبار روبی در گلزار شهدای ۷۰ بقعه متبرکه
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در ادامه گفت: در حوزه فرهنگی و مذهبی نیز برنامه های متنوعی اجرا می شود که از جمله آن می توان به مراسم غبار روبی و عطرافشانی غبار شهدا در گلزار شهدای واقع در ۷۰ بقعه متبرکه در ۱۷ شهرستان در پنجشنبه پایانی سال، برپایی خیمه های معرفت در ۵۵ بقعه، برپایی نمایشگاه های عرضه محصولات فرهنگی در ۱۸ بقعه، برپایی مراسم ادعیه در ۹۲ بقعه و برپایی مراسم سخنرانی در ۹۰ بقعه اشاره کرد. وی افزود: برنامه های ویژه تحویل سال نیز در ۱۰۳ بقعه متبرکه استان برگزار می شود که با توجه به تقارن اول فروردین ماه و شهادت امام هادی، ملاحظات لازم در این زمینه صورت می گیرد. احمدزاده خاطرنشان کرد: با توجه به تقارن ایام نوروز امسال با ماه مبارک رجب، مراسم مختلف ایام ماه رجب نیز در بقاع متبرکه برگزار می شود. وی افزود: علاوه بر برنامه های یاد شده، ۶۹ دفتر مشاوره پاسخگویی به مسائل شرعی نیز با حضور مبلغان، آماده ارائه خدمات به زائران خواهند بود و در مجموع ۱۴۰ روحانی و مبلغ در اجرای این طرح، مشارکت می کنند.
فضاسازی مناسب برای طرح آرامش بهاری
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در ادامه گفت: در حوزه اطلاع رسانی نیز طرح های فضاسازی با موضوع آرامش بهاری انجام می گیرد و علاوه بر آن، پوسترها و بنرهای مرتبط با این موضوع نیز در نقاط مختلف نصب می شود. احمدزاده خاطرنشان کرد: مستند امام زادگان نیز از شبکه ۲ و شبکه استانی پخش می شود.
در پایان این نشست، از پوستر مسابقه طرح آرامش بهاری با موضوع تهیه عکس و فیلم یک دقیقه ای از بقاع متبرکه، رونمایی شد.
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد