به گزارش مشهد پیام، سید مصطفی نعمتی گفت: بیست و نهم اسفند خیابان ۵۰۰ متری دوسطحی شرق کشور که یکی از زیباترین مسیرهای منتهی به حرم مطهر است بهره‌برداری شده و زائران و مجاوران رضوی را به صورت پیاده‌راه و ماشین‌های برقی به صحن غدیر حرم مطهر منتقل می‌کند.

وی با اشاره به هدف اجرای طرح بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر امام رضا (ع)، افزود: ایجاد معابر جدید در راستای تسهیل دسترسی زائران و مجاوران به هسته پیرامونی حرم مطهر در دستور کار مدیریت شهری قرار داشت.

شهردار منطقه ثامن گفت: این امر در هسته مرکزی شهر که شامل بافت پیرامون حرم رضوی است، به دلیل حضور میلیون‌ها زائر در این منطقه از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است به همین منظور طراحی و احداث نخستین خیابان دوسطحی شرق کشور با رویکرد تسهیل‌گری در امر عبور و مرور زائران و مجاوران رضوی انجام پذیرفته است.

نعمتی خاطر نشان کرد: خیابان دو سطحی آیت ا… واعظ طبسی در طرح تفصیلی بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی، حد فاصل خیابان آیت‌الله خزعلی تا حرم مطهر اجرا شده است.

شهردار منطقه ثامن افزود: تفکیک مسیر حرکت سواره و وسایل نقلیه از پیاده به صورت طبقاتی و پس از اتمام طرح و اجرای نهایی پروژه انجام خواهد پذیرفت.

وی گفت: طول این سازه بتنی ۳۵۰ مترو عرض آن ۳۲٫۵ متر است که در فضای زیرسطحی این خیابان یک تونل مشترک انرژی به منظور عبور تاسیسات برق، آب و تلفن در نظر گرفته شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد