به گزارش خبرنگار مشهد پیام، طی بررسی های میدانی که از فروشندگان و صنف موبایل مشهد انجام شد تقریبا همگی به این نکته واقف بودند که قدرت خرید مردم کاهش یافته و در نتیجه موجبات نارضایتی فروشندگان را فراهم آورده است.

یکی از فروشندگان در پاسخ به سوال خبرنگار مشهد پیام که آیا با توجه به ثبات نسبی ارز همچنان نوسانات بر روی بازار موبایل تاثیر می گذارد یا خیر اظهار کرد: نوسانات اندک است اما معمولا به ضرر فروشندگان تمام می شود بهترین حالت برای ما این است که بازار در ثبات کامل باشد تا فروشنده تکلیف سود و زیان خود را بداند.

وی همچنین در پاسخ به اینکه آیا هم اکنون زمان مناسب برای خرید تلفن همراه است یا خیر گفت: می شود گفت تا حدودی بله  قیمت ها به کف قیمتی رسیده اند و نوسانات برای خریدار در حدی نیست که بخواهد خرید خود را به تعویق بیاندازد اما متاسفانه کاهش قدرت خرید مردم هم در میزان  فروش ما تاثیر گذاشته است.

بازار موبایل

وی همچنین در پاسخ به سوالی که پرفروشترین برند بازار در حال حاضر چیست قاطعانه و با اطمینان برند چینی هوآوی را به زبان آورد و در ادامه توضیحات خود برقراری توازن میان امکانات و قیمت را عامل مهم فروش گوشی های این برند در بازار می دانست.

-رنج قیمتی که مردم برای خرید گوشی هزینه می کنند؟

در ادامه پرس و جوهایی که از چندین فروشنده انجام شد،ظاهرا اکثر خریداران  حاضر به هزینه بیش از 300-600 هزار تومان برای خرید تلفن همراه نیستند.

-گوشی های پر فروش بازار چه مدل هایی هستند؟

دو گوشی Huawei g610  و Huawei g510 دو گوشی هستند که تقریبا هر فروشنده ای به جایگاه ویژه آنان در بین خریداران اذعان کرد.

Huawei Ascend G510

در پایان گزارش میدانی خود به تنها فروشنده گوشی های لوکس و قیمتی در شهر مشهد مراجعه کردیم که کمتر کسی هم در فروشگاه مشغول پرس و جو و یا خرید دیده می شد.

مصاحبه خبرنگار مشهد پیام با فروشنده مذکور به طور کامل در ذیل آورده شده است

-خریداران شما از چه طیف مشتریانی هستند؟

همانطور که می توان حدس زد، مشتریان ما افراد عادی نیستند و اشخاص خاص و قشر مرفه جامعه معمولا برای خرید به اینجا مراجعه می کنند.

-پرفروش ترین تلفن همراه شما چیست؟

Nokia 8800 Gold

-دلیل فروش بیشتر این گوشی چیست؟

این تلفن همراه در بین مشتریان ما شناخته شده تر می باشد

-قیمت این مدل گوشی چقدر می باشد؟

4 میلیون تومان

-میانگین هزینه ای که مشتریان شما برای خرید تلفن همراه حاضرند هزینه کنند چقدر است؟

از 4-5 میلیون تومان تا 10 میلیون

-در ساخت این مدل از تلفن های همراه از چه عناصری استفاده شده است؟

اولا اکثر این گوشی ها دست ساز می باشند و به طبع زمان زیادی برای ساخت این ها صرف شده است،اما در پاسخ به سوال شما باید عرض کنم عناصر اصلی و جلا بخش این گوشی ها طلا،نقره،الماس و یاقوت می باشد که همین امر آن ها را متمایز از گوشی های سایر همکاران ما می کند

-گران قیمت ترین تلفن همراه شما چیست؟

مدل Aston Martin Gold در حال حاضر با قیمت 40 میلیون تومان بیشترین قیمت را در بین مدل های موجود ما را دارا می باشد

Aston Martin Gold

Aston Martin Gold

-نوسانات بازار در چه حد است؟

در این رابطه هم می بایست به این نکته اشاره کنم که سنگین ترین نوسانات بازار در همین مکان پدیدار می شود زیرا علاوه بر دلار،طلا و مواد قیمتی به کار رفته در قیمت تلفن های همراه نیز تاثیر گذار هستند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد