حجت الاسلام فلاح کارشناس مهدویت و آخرالزمان در گفتگو با خبرنگار مشهد‌پیام  با اشاره به اینکه بحث آخر الزمان مدت‌ها است مطرح و فراگیر شده است، گفت: بحث آخرالزمان مدت‌هاست که در جهان مطرح شده است. امروز فیلم‌های هالیوود با موضوعات منجی گری و اتفاقاتی که تحقق آن‌ها اهل زمین را تهدید می‌کند زیاد شده‌ و بر تفکرات تأثیر گذاشته است.

 

حجت الاسلام فلاح ادامه داد: علائمی در اسلام به آن‌ها اشاره شده است که در ظهور حضرت مهدی (عج) تأثیر خواهند داشت، اما اگر ما به عنوان منتظر واقعی وظایفی که بر دوش داریم را انجام ندهیم، نمی‌توانیم شرایط و اقدامات ظهور مهدی موعود را فراهم کنیم. اگر ظهور یک امر غیر مادی و فرا طبیعی می‌بود تا الان باید اتفاق می‌افتاد، پس «منتظر» نقشی تأثیر گذار در فرایند ظهور دارد.

 

هرکس مرگ عبدالله را ضمانت کند…

وی با بیان اینکه علائم ظهور ۲ گونه هستند، خاطرنشان کرد: علائم دو نوع حتمی و غیر حتمی است. علائم حتمی یا همان متصل به ظهور، شواهدی هستند که تأثیر زیادی در زمان ظهور دارند که تعداد آن‌ها نیز کم است. علائم غیر حتمی نیز به گونه ای در محقق شدن زمان ظهور تأثیر دارند اما نه به نسبت علائم حتمی.

 

این کارشناس مسائل آخرالزمان در ادامه به کتاب الغیبه شیخ طوسی ص ۴۴۷ اشاره کرد و گفت: در این کتاب حدیثی از امام صادق (ع) نقل شده است که در آن امام می‌فرمایند: هرکس مرگ عبدالله را ضمانت کند، ما نیز زمان ظهور مهدی موعود را ضمانت خواهیم کرد.

 

وی با اشاره به مرگ ملک عبدالله پادشاه عربستان گفت: روایاتی داریم که در آن قید شده است که عده‌ای مرگ عبدالله را مخفی می‌کنند. در حال حاضر نیز بعد از مدتی از مرگ وی این خبر را فاش کردند. اما چرا در این شرایط مرگ ملک عبدالله فاش شد؟

 

 نامه مقام معظم رهبری را در راستای قیام امام زمان (عج)

فلاح با اشاره به نامه تاریخی مقام معظم رهبری خطاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی، افزود: اقدام رهبر معظم انقلاب کاری جدید و تاریخی بود. حضرت آقا در این نامه نکات جالبی را به جوانان آن منطقه بیان کردند. ایشان در کاری بی سابقه جوانان غرب را مخاطب خود قرار دادند. دشمن جهت به حاشیه راندن این پیام موضوع مرگ پادشاه عربستان را پیش کشید و رسانه‌ها را به این سمت سوق داد.

 

وی با بیان اینکه ما نامه مقام معظم رهبری را در راستای قیام امام زمان (عج) می‌دانیم، افزود: هرکس در حد وسع خود باید این نامه رهبری را نشر دهد.

 

 

این کارشناس مهدویت در ادامه با اشاره به خروج سفیانی به عنوان یکی دیگر از علائم ظهور، گفت: ما هیچکدام از جریان‌هایی افراطی که در منطقه شامات (بخش‌هایی از کشور لبنان، ترکیه سوریه، عراق) هستند را سفیانی نمی‌دانیم اما سفیانی در امتداد این‌ها خروج خواهد کرد.

 

نباید به انتظار ظهور بنشینیم

وی تاکید کرد: مردم باید تحولات منطقه را به خوبی رصد کنند. مسلمانان با بررسی و پیگیری جریان‌های منطقه و فرامنطقه‌ای قادر هستند تحلیل درستی از شرایط آن داشته باشند.

 

حجه الاسلام فلاح با بیان اینکه بهترین کار برای تعجیل در ظهور عمل به تکلیف است، اظهار داشت: ما نباید به انتظار ظهور بنشینیم بلکه باید زمانه را برای ظهور حضرت مهدی (عج) آماده کنیم و این مهم جز با تربیت شخصیت خودمان و کادر سازی برای آن حضرت و آماده و منتظر کردن جهان محقق نخواهد شد.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد