به گزارش مشهد پیام به نقل از تسنیم، سرهنگ محمد بوستانی در جلسه هم اندیشی شیوه‌های برخورد با عرضه مواد مخدر و روانگردان در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد با اشاره به آسیب‌های اعتیاد و مواد مخدر اظهار داشت: اتفاقات و مشکلاتی که در مشهد پیش می‌آید، بازتابش در سطح ملی است و آسیب‌هایی که مواد مخدر در حاشیه شهر ایجاد کرده، در شان این شهر و زائران نیست.

 

بوستانی افزود: عمده دلایلی که فرد به سمت مواد مخدر تحریک می‌شود، در دسترس بودن آن است.

 

وی آسیب‌های مواد مخدر را در سه سطح ورود مواد مخدر، مبارزه با خرده‌فروشان مواد و برخورد با معتادین برشمرد و گفت: نیروی انتظامی به شکل گسترده کار را انجام ‌می‌دهد و روش‌مان در مبارزه با آسیب‌های مواد مخدر را عوض کردیم، در حاشیه شهر خرده‌فروشان موانعی را ایجاد کرده بودند که شناسایی کردیم و کانون‌های مواد مخدر را متلاشی کردیم.

 

رئیس پلیس مشهد نجات یک فرد را نجات جامعه دانست و بیان کرد: بیش از ۸۰ درصد جرایمی که اتفاق می‌افتد به دلیل وجود معتادین است. بیش از ۲۲ درصد در بحث جرایم خرد که غالباً توسط معتادین صورت می‌گیرد، کاهش پیدا کرده است.

 

بوستانی با بیان اینکه ۱۸ درصد جرایم خشن کاهش پیدا کرده گفت: جلوگیری از فروش علنی مواد مخدر و افزایش حضور و پررنگ نیروی انتظامی از دلایل کاهش جرایم خشن و کاهش ورود پرونده به دستگاه قضایی است.

 

وی در پایان عنوان کرد: به کمک بسیج و سپاه اجازه فروش و عرضه مواد مخدر را نخواهیم داد و جلوگیری خواهیم کرد از تشکیل کانون‌ها و افکار مجرمانه که در آن صورت می‌گیرد.

 

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد