به گزارش مشهدپیام، ماجرای زد و خورد شدید نائب رئیس اتحادیه نانوایان بهانه‌ای شد تا خبرنگار ما به سراغ محمود بنانژاد، رئیس اتاق اصناف مشهد برود و در خصوص واحدهای تولیدی غیرمجاز در سطح شهر مشهد با وی به گفت و گو بنشیند.

رئیس اتاق اصناف مشهد در ابتدا با اشاره به ضرب و شتم، نائب رئیس اتحادیه نانوایان مشهد، اظهار کرد: تا کنون زد و خورد نائب رئیس اتحادیه نانوایان به دلیل پلمپ واحدهای غیر مجاز از سوی پلیس تایید نشده است و این موضوع در حال پیگیری می‌باشد.

وی در ادامه با انتقاد از درج خبری مبنی بر وجود بیش از هزار واحد تولیدی نان غیر مجاز در مشهد، تعداد کل نانوایی‌های مشهد را ۲۰۰۰ نانوایی در سطح شهر عنوان کرد و افزود: کنترل و نظارت بر این واحدها با همکاری اماکن صورت می گیرد و تا کنون ۲۵۰ نانوایی در مشهد اخطار پلمپ دریافت کرده‌اند.

بنانژاد با بیان اینکه دریافت اخطار پلمپ از سوی واحد های غیر مجاز بعضا به دلیل نداشتن پروانه کسب ، عدم ارائه نان با کیفیت ، یکسان نبودن وزن با قیمت و نبود بهداشت در مکان صورت گرفته است تاکید کرد: ارائه اخطار به واحد های صنفی به معنای پلمپ آنها نیست و اغلب بیشتر این واحد ها با دریافت اخطار اقدام به برطرف سازی مشکلات خود می کنند.

وی در ادامه در خصوص چرایی ادامه روند رو به رشد فعالیت واحد های صنفی غیر مجاز به خبرنگار ما گفت: متاسفانه جریمه های موجود به قدری کم است که این واحد ها با پرداخت جریمه اقدام به فک پلمپ می کنند.

رئیس اتاق اصناف مشهد همچنین با بیان اینکه جریمه های موجود در حد بازدارنده نیست ، واحد های تولیدی غیر مجاز را تهدیدی جدی برای سلامت مردم برشمرد.

بنانژاد در ادامه با بیان اینکه هیچ مشکلی در خصوص ارائه پروانه کسب به واحد های جدید وجود ندارد، عدم رعایت ضوابط قانونی از سوی کسبه را عامل مشکلات موجود و افزایش تعداد واحد های غیرمجاز عنوان کرد و افزود : متاسفانه برخی کسبه خودشان خواستار دریافت پروانه کسب نیستند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد