جواد ستاری در گفت و گو با مشهدپیام، بزرگترین مشکل الیت را عدم شفافیت هزینه‌های آن عنوان کرد و افزود: مشکل الیت این است که هزینه‌های آن شفاف نیست و این عامل نارضایتی مردم شده است.

وی با بیان اینکه در نیم ساعت اولیه نباید هزینه‌ای از شهروند کسر شود، ادامه داد: متاسفانه بیشتر شهروندان در زمان خروج شاهد هزینه‌های گزاف هستند.

عضو شورای شهر مشهد مقدس گفت: در هیئت مدیره الیت به عنوان ناظر شورا بارها اعلام کردم که الیت باید شفاف‌سازی کند چراکه مردم از عدم شفافیت نگران هستند اما متاسفانه تاکنون هیچ تلاشی برای شفاف سازی صورت نگرفته است.

ستاری با انتقاد از عملکرد ضعیف الیت و نارضایتی‌های موجود، افزود: متاسفانه الیت در حال حاضر مانند ارائه کارت به همراه رمز آن شده است چرا که هزینه‌های الیت تنها با ثبت پلاک خودرو صورت می‌پذیرد.

وی تصریح کرد: خودرو مانند کارت بانکی و شماره پلاک آن مانند رمز کارت است و این در حالی است که کارت به همراه رمز آن در اختیار الیت قرار دارد.

عضو شورای شهر مشهد مقدس با اشاره به وجود برچسب و استفاده از آن در گذشته، گفت: در گذشته الیت برچسب داشت و مشخصه‌ای بود که با موبایل و دستگاه بررسی می‌شد و تنها زمانی که دستگاه به سنسور نزدیک می‌شد هزینه از شهروند کسر می‌شد اما اکنون در هر مکانی دور و نزدیک پارکبان می‌تواند شماره پلاک را ثبت کند.

ستاری با تأکید اینکه پارکبانان قشر زحمت کشی هستند، ادامه داد: خطای انسانی همیشه وجود دارد، از زمان ثبت پلاک خودرو تا زمان ثبت خروج از محل پارک، چندین اشتباه ممکن است صورت بگیرد که نمی‌توان آن را کتمان کرد به علاوه اینکه پیامک‌های شارژ نیز دیر به مردم می‌رسد و این مسئله انتقادهای وارده به الیت را دو چندان کرده است.

وی تصریح کرد: مشکلات الیت زیاد است که باید مرتفع می‌شد اما متاسفانه هیچگونه فعالیتی صورت نگرفت و مدیریت از هر جایی برای دریافت هزینه استفاده می‌کند.

عضو شورای شهر مشهد مقدس رضایتمندی شهروندان را هدف اصلی فعالیت‌های مدیریت شهری برشمرد و افزود: چون مردم هزینه‌های شهر را پرداخت می کنند، ارائه خدمات برایشان مهم است.

ستاری توجه صرف به درآمدزایی را یکی از دلایل عدم برطرف شدن مشکلات الیت برشمرد و افزود: متاسفانه مدیران ما تنها به دنبال افزایش درآمد هستند و از هر راهی می‌خواهند جهت کسب این مهم استفاده کنند و این در حالی است که برخی مدیران با تکذیب آن اعلام کرده‌اند: الیت به دنبال درآمدزایی نیست و تنها به دنبال کاهش ترافیک سطح شهر است اما امروز این هدف برعکس شده است.

وی در ادامه بااشاره به حضور نمایندگان محلات در شهرداری، اظهار کرد: در ابتدا قرار بود این نمایندگان به عنوان نمایندگان محلات در شهرداری فعالیت داشته باشند اما متاسفانه در بعضی موارد نماینده‌های مردم نماینده شهرداری می‌شوند و به جای اینکه مشکلات مردم را به شورای شهر اعلام کنند در صدد آرام کردن مردم و عادی نشان دادن مشکلات هستند.

عضو شورای شهر مشهد مقدس تصریح کرد: متاسفانه نمایندگان محلات به جای توجه به مشکلات مردم و انتقال آنها به مدیریت شهری با گرایش به سمت شهرداری از فعالیت‌های اصلی خود فاصله گرفته‌اند.

ستاری اظهار کرد: اکثر مردم مشهد در حال حاضر با شرکت ترافیک هوشمند الیت مشکل دارند، متاسفانه اعضای شورای شهر نیز خود این مشکلات الیت را لمس کرده‌اند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد