به گزارش مشهدپیام، سیدحسن ذاکرین، رئیس سازمان بسیج مداحان خراسان رضوی در گفت‌وگو با محراب خبر، اظهار کرد: در جریان پیروزی انقلاب با ندا و اشعار انقلابی مردم بیشتر تهییج می‌شدند و البته انقلاب نیز با محرم و صفر مقارن شده بود که این مهم تأثیر به سزایی در روند پیروزی داشت و مداحان نقش مؤثری در این موضوع داشتند و از این رو نقش مداحان در انقلاب اسلامی نقش منادیان ولایت بوده است.

رئیس سازمان بسیج مداحان خراسان رضوی عنوان کرد: جلسات چهره به چهره خانگی از جمله تأثیرگذارترین عناصر محسوب می‌شود و حضرت آقا نیز به برپایی هرچه باشکوه‌تر جلسات خانگی تأکید دارند مداحان در روند این پیروزی نقش تعیین‌کننده‌ای داشتند و برخی از مداحان برای نیل به این هدف زندگی خود را از دست دادند.

وی در خصوص به روز نبودن برخی از مداحان، عنوان کرد: آگاه‌سازی از جمله مهمترین عوامل تأثیرگذار در این مقوله محسوب می‌شود و اگر مداح توجیه شود مشکلات موجود بر سر راه برداشته می‌شود، هرچند با توجه به گستره فضای مجازی، اظهار بی‌اطلاعی در خصوص این موضوع پذیرفتنی نیست.

ذاکرین بیان کرد: متأسفانه در مداحی‌ها و هیئت‌های مرسوم در مشهد به موضوع انقلاب اسلامی آنطور که باید، پرداخته نمی‌شود و دستگاه‌های متولی کارهای فرهنگی این شهر نیز دغدغه‌ای در این خصوص ندارند.

رئیس سازمان بسیج مداحان خراسان رضوی یادآور شد: آنچه که در هیئت‌ها مرسوم است متأسفانه موضوع هیئت مطرح است تا امام حسین (ع)، از همین رو مداحان باید بدانند که به قول مرحوم آیت الله بهجت مردم را به امام حسین (ع) دعوت کنید و نه مجلس امام حسین(ع) و البته این دعوت به سیدالشهدا باید شور و شعور را تؤمان داشته باشد.

انتهای پیام/

برچسب ها : , , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد