به گزارش مشهدپیام، سردار سرتیپ سیدمسعود جزایری، سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با محراب خبر، پیرامون اقدامات اخیر ترامپ و تضعیف آمریکا، اظهار کرد: دولت‌های مختلفی که از چندین سال پیش تا کنون در آمریکا به سر بردند، مبتنی بر روحیه قلدر مآبانه‌ای که نظام حاکم بر آمریکا دارد بر سر کار بودند، حال دموکرات و جمهوری خواه هر کدام به نحوی بر اساس این روحیه اقدام کردند.

وی بیان کرد: اینطور نیست، اقداماتی که در شرایط امروز از سمت ترامپ صادر می‌شود یک کار غیر عادی در حاکمیت آمریکا تلقی شود.

سردار جزایری عنوان کرد: دولت‌های حاکم بر آمریکا دنبال تأمین منافع نامشروع خود هستند و بنابر این سیاست در تمامی دول گذشته نیز براساس همین موضع رفتار شده است.

سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: در شرایط امروز تصور ترامپ این است که این روش کسب منافع بیشتری را برای ایالات متحده آمریکا به دنبال دارد.

وی یاد آور شد: روحیه‌ای که در آمریکا حاکم است در طولانی مدت جواب نمی‌دهد و آمریکا نیز همانند سایر امپراطوری‌های طول تاریخ رو به نابودی است.

سردار جزایری خاطرنشان کرد: آمریکا در موضوع مسائل داخلی دارای مشکلات اساسی و عدیده‌ای است برخی از کارشناسان معتقدند که دوران افول آمریکا آغاز شده است.

سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد: ایجاد دو قطبی در کشور از جمله تلاش‌های آمریکا در مقابل جمهوری اسلامی ایران است و این موضوع از گذشته تا کنون ادامه داشته است.

وی تأکید کرد: آنچه که مهم است وحدت، همفکری و همگرایی همه دستگاه‌ها باهم و البته دستگاه‌ها با مردم می‌باشد و باید از اینگونه همگرایی برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی کمال استفاده را کرد.

سردار جزایری بیان کرد: بدون تردید یکی از اصلی ترین ارکان اقتصاد مقاومتی، باور و مدیریت است و بایستی درک روشنی از اقتصاد مقاومتی و آنچه از این مهم در قانون آمده است، داشته باشیم.

سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه راهی جز اقتصاد مقاومتی به معنی استحکام‌سازی زیرساخت‌های اقتصاد و تولید نداریم، ادامه داد: نگاه به بیرون هیچ کشوری را موفق نکرده است و آنچه که می‌تواند در درازمدت ارزش افزوده داشته باشد نگاه به درون است.

وی ابراز کرد: اگر بتوانیم نگاه به درون را مفهوم بندی و اعمال مدیریت دقیق نسبت به آن داشته باشیم بدون تردید از این چالش اقتصادی بیرون می‌آییم.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد