به گزارش مشهدپیام، علیرضا رشیدیان در هجدهمین نمایشگاه استانی پژوهش، فناوری و فن بازار که در محل دائمی نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار است، اظهار کرد: باید نشست‌های پژوهشی در تمام شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان حداقل هر ماه یک بار برگزار شود تا صنعتگران ایده‌های نو خود را مطرح کنند.

استاندار خراسان رضوی افزود: باید حمایت از پژوهشگران و طرح‌های جدید و فن آورانه از اولویت‌های دستگاه‌های اجرایی باشد تا زمینه جذب سرمایه گذار خارجی بیش از پیش برای استان فراهم شود.

وی عنوان کرد: نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار فرصت مناسبی است تا دستگاه‌های اجرایی دستاوردهای پژوهش مربوط به حوزه خود را در این نمایشگاه ارائه کنند.

در ادامه مسعود مهدی زاده مقدم تصریح کرد: حمایت از طرح‌ها و پروژه‌های شرکت‌های دانش‌بنیان باعث شده که تولیدات صنایع داخلی با قیمت ارزان‌تر و کیفیت بهتری به بازار ارائه شود.

رئیس هیأت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی ابراز کرد: هم اکنون با حمایت فن‌بازار شرکت شهرک‌های صنعتی استان ۴۲ نیاز فن‌آوارنه شناسایی و ثبت شده و ۱۰ نیاز دیگر در مرحله ثبت قرار دارد.

وی عنوان کرد: فن‌بازار منطقه‌ای خراسان رضوی توانسته نیز به عنوان زمینه‌ساز برای ایجاد و توسعه مبادلات و تعاملات در سطوح استان عمل و میان متخصصین و بنگاه‌های فعال در حوزه‌های مختلف به بهترین نحو ارتباط ایجاد کند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد