امروز ۵ بهمن ۱۳۹۵
صفحه اصلی » اجتماعی , سیاسی , مطالب برگزیده سایت » ۹ دی پیرایه‌هایی که ضد انقلاب می‌خواستند به پیکر نظام بچسبانند، شست/ دولت دست در جیب شهرداری‌ها نکند، چیزی از آن‌ها نمی‌خواهیم/ وعده دولت در پرداخت یارانه‌ها عملی نشد
کد خبر : 1905238
تاریخ انتشار : ۷ دی ۱۳۹۵در ۲:۲۱ ب.ظ

مرتضوی:

۹ دی پیرایه‌هایی که ضد انقلاب می‌خواستند به پیکر نظام بچسبانند، شست/ دولت دست در جیب شهرداری‌ها نکند، چیزی از آن‌ها نمی‌خواهیم/ وعده دولت در پرداخت یارانه‌ها عملی نشد

شهردار مشهد گفت: دولت دست جیب شهرداری نکند، چیزی از آنها نمی‌خواهیم، مخاطب ما دولت‌هاست که میلیاردها تومان به شهرداری‌ها بدهکارند.
۱۳۹۴۰۴۰۷۱۱۵۵۴۵۶۳۵۵۵۸۴۹۲۴

به گزارش مشهد پیام، سید صولت مرتضوی ظهر امروز در حاشیه یکصد و پنجاه و یکمین جلسه علنی شورای شهر اظهار داشت: بنده از ابتدای راهپیمایی ۹ دی تا انتهای مراسم حضور داشتم که در آن مراسم آیت الله علم الهدی حضور داشتند، در آن روز در سیل جمعیت غرق شده بودم و خوشبختانه آحاد مردم، شخصیت‌ها و سلایق مختلف آمدند و اقیانوسی از جمعیت را افتاد و همه پیرایه‌هایی که ضد انقلابی‌ها برآن بودند به پیکر انقلاب و جمهوری اسلامی بچسباند، شست.

 

وی افزود: حماسه ۹ دی عظمت، اقتدار و عزت را برای انقلاب فراهم و معادلات سیاسی جهان را برهم زد، یاس و ناامیدی را به اردوگاه دشمن آورد و آتش فتنه خاموش شد، این در عین حالی است که آتش زیر خاکستار هنوز وجود دارد‌.

 

شهردار مشهد در رابطه با نگرانی‌های شهرداری‌ها مرتبط با برنامه ششم توسعه و بودجه آن‌ها، خاطر نشان کرد: با توجه به تجربیاتی که بنده در برنامه و بودجه دارم، احکام تنظیم شده زیر ۵۰ درصد ضمانت اجرا دارد و اجرایی می‌شود و در این لایحه به شدت شهرداری‌ها را دولتی می‌کنند و فعالیت عمرانی شهرها را با چالش رو به رو می‌کنند.

 

مرتضوی گفت: مشکلات فراونی پیش روست و از نمایندگان مجلس می‌خواهیم این لایحه را بررسی کنند تا آنچه تصویب می‌شود خیر و صلاح جامع و دولت باشد.

 

وی با بیان اینکه اگر دولت نباشد شهرداری ها می‌توانند کشور را اداره کنند، خاطر نشان کرد: دولت دست جیب شهرداری نکند، چیزی از آنها نمی‌خواهیم، مخاطب ما دولت‌هاست که میلیاردها تومان به شهرداری‌ها بدهکارند و حتی اعتباراتی که در قوانین بودجه می‌بینند درصد تحققش زیر ۳۰ درصد است و کمک‌های دولتی در سبد هزینه‌های شهری ناچیز است.

 

شهردار مشهد افزود: دولت یارانه بلیط اتوبوس یارانه خرید اتوبوس و قطارشهری را نداده است و امسال تاکنون یارانه ای که بابت خطوط قطارشهری پرداخت نشده است.
انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب

پربازدیدترین مطالب امروز