به گزارش مشهدپیام، آیت الله سیداحمد علم‌الهدی در خطبه‌های آخرین نماز جمعه ماه رمضان در حرم مطهر رضوی با اشاره یه آیات سوره کهف که در خصوص شیطان‌شناسی است، اظهار کرد: در مسئله شیطان که در تمام ذهن‌ها رسوخ می‌کند، تمام ملت‌ها می‌دانند که شیطان یک موجود و عنصر دشمنی با انسان است که از اول خلقت انسان در حال فعالیت بوده است، حال چگونه می‌شود انسانی شیطان را به عنوان اولیای خود انتخاب کند و یا اینکه این‌ها در حزب شیطان در آیند.

وی تصریح کرد: چگونه ممکن است انسانی که آگاه به رذالت شیطان است در عین حال در برابر شیطان عبودیت بر دارد و او را به عنوان دوست خود قرار دهد.

امام جمعه مشهد ادامه داد: هیچ انسانی ولو پست‌ترین انسان‌ها شیطان‌پرست نمی‌شود و در خط شیطان وارد نمی‌شود.

آیت الله علم الهدی منشأ تمام دشمنی‌ها را قرار دادن شیطان به جای خدا خواند و عنوان کرد: چطور انسان شیطان را بدل خدا دانست حال آنکه کار شیطان این است تا بعد از اینکه انسان را مورد غفلت قرار داد به دنبال دور ساختن انسان از ولایت رود.

وی تاکید کرد : زمانی که انسان غافل ولایت حق را کنار می گذارد یک خللل ایجاد می‌شود و این همان چیزی است که شیطان برای آن برنامه‌ریزی کرده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: اگر از اطاعت خداوند دست برداریم شیطان با قدرت به میدان می‌آید و در جاده خداستیزی، مسیر را در دست می‌گیرد، در نتیجه بلافاصله شیطان می‌شود، بدل خدا در انسان و این مسیر مسیر شرک و خداستیزی می‌شود.

وی آزادی برای برگشت به مدیریت حق را از جمله مزیت‌های ماه مبارک رمضان برشمرد و افزود: یکی از ویژگی‌های ماه مبارک رمضان این است که آزادی از شیطان گرفته می‌شود و انسان می‌تواند با کمال آزادی مجدد به جاده برگردد.

آیت الله علم الهدی در ابتدای خطبه دوم نماز جمعه این هفته مشهد مقدس، با بیان اینکه روز قدس روز مقابله با کفر جهانی است، تصریح کرد: کسانی که از شرکت در این مراسم بدون توجیه سرباز زدند این ها کسانی هستند که حاصر نشدند در جبهه مقابله با کفر وارد شوند حال چگونه این افراد ادعای انتظار فرج را دارند.

وی با اشاره به اینکه روز قدس روز اسلام و روز حیات آن است، خاطرنشان کرد: امام راحل بر این باور بودند که روز قدس روز اسلام است و ا ین جمله به این دلیل بود که جهان کفر، رژیم صهیونستی را برای مقابله با اسلام از صد سال گذشته برنامه‌ریزی کرده بود.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: تشکیل این دولت با ظلم و خونریزی از همان روز اول بوده است و تا امروز ادامه دارد.

وی با بیان اینکه کشورهای اسلامی حتی به دنبال پس گیری فلسطین به نفع اعراب بر آمدند اما نتیجه‌ای جز پیروزی مجدد رژیم صهیونیستی و بیشتر شدن اشغال‌گری‌هایشان نداشت، ادامه داد: از آن روز تا کنون عرب‌ها اقدام به مدارا با اسرائیل نمودند و تمامیت عرب را از دست دادند تا آنجا که امروز اعراب در باطن وابسته به اسرائیل و در ظاهر چیز دیگری است.

امام جمعه مشهد با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: امروز اسراییل منفورترین دولت در جهان است و نه تنها از سوی جمهوری اسلامی ایران بلکه از سوی تمامی آزادی خواهان جهان طرد شده است و هیچ موقع به رسمیت ناخته نمی‌شود.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام به دنبال براندازی اسلام هستند، ابراز کرد: اگر ما در مقابل جبهه ظلم کوتاه بیاییم، آن‌ها کوتاه نمی‌آیند، مسئله، مسئله اسلام است و روز قدس، روز تمام اسلام است.

امام جمعه مشهد با تاکید بر اینکه اگر ما در برابر ظلم کوتاه بیایم و در موضوع حلقه مقاومت کوتاه بیاییم به دشمنان قدرت براندازی داده‌ایم، افزود: در حال حاصر هر چقدر در راه جبهه مقاومت هزینه کنیم، باز هم کم است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توافقات هسته‌ای برجام، اظهار کرد : برجام شکست خورد و دولتمردان ما بدانند که دیگر به برجام امیدی نیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: سیاست خارجی ما شکست خورد و سیاستمداران ما بدانند که باید روش خود را تغییر دهند.

وی با انتقاد از عملی نشدن اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: دولتمردان ما به جای توجه به اقتصاد مقاونتی به عنوان بهترین راه حل مقابله با تحریم‌ها تنها به برجامی تکیه کردند که شکست خورد.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد