به گزارش مشهدپیام، سیدمحمدمهدی حسینی‌منش در گفت‌وگو با صنعت۸، پیرامون افزایش قیمت نفت و تأثیر آن بر اقتصاد و تولید، اظهار کرد: در صورتی که تمایل برای انجام کار وجود داشته باشد راهکارهای فراوان برای این مهم وجود دارد، در این بین کارشناسان پولی و مالی و حتی کارشناسان حوزه صنعتی حرف‌های بسیاری برای گفتن دارند.

رئیس شورای عالی قشر بسیج کارگری کشور افزود: کارشناسان فنی مرتبط در بازارهای مختلف اعم از پولی و صنعتی به قدر یقین و مسلّم اعتقاد بر این دارند که اگر حتی تولید نفت و قیمت آن نیز افزایش نیابد و با همین وضعیت موجود می‌توان به رشد عالی و مطلوب دست یافت.

وی عنوان کرد: با همین ظرفیت‌ها اگر درست تدبیر شود با راهکارهای کوتاه‌مدت و میان‌مدت مبتنی با نگاه راهبردی بلندمدت می‌توان علاوه بر عبور از چاله رکود، کشور را حتی از نفت بی‌نیاز کرد.

حسینی‌منش با تأکید بر اینکه مشکل کشور مشکل مدیریتی و خلاء برنامه‌ریزی صحیح است و نه کمبود منابع، تصریح کرد: اگر چرخه تولید به معنی واقعی پشتیبانی شود و بانک‌ها واقعا پای کار بیایند و اطاله انجام کارهای مختلف بپرهیزند، یقین بدانید که علاوه بر چرخ صنعت، چرخ تولید در تمامی بخش‌ها اعم از ساختمان و کشاورزی نیز فعال می‌شود و حتی بخش خدمات را نیز می‌تواند دربر بگیرد.

رئیس شورای عالی قشر بسیج کارگری کشور یادآور شد: برنامه‌ریزی صحیح و مدیریت درست در قالب برنامه‌های مختلف با نگاه راهبردی نجات بخش وضعیت فعلی تولید و اشتغال در کشور است و متأسفانه جزیره‌ای کار کردن نتیجه مطلوبی را ارائه نخواهد کرد.

انتهای پیام/

برچسب ها : , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد