به گزارش مشهدپیام، محسن انصاری، رئیس موسسه صنعتی گوشت مشهد ضمن تشریح چگونگی کنترل و نظارت بهداشتی بر فرآیند ذبح دام در کشتارگاه صنعتی مشهد عنوان کرد: خوشبختانه موسسه صنعتی گوشت مشهد به عنوان بزرگترین و پیشرفته ترین کشتارگاه صنعتی کشور تمام نکات ایمنی سلامت و مقررات بهداشتی را رعایت می‌کند.

وی افزود: دقت و کنترل‌های تعریف شده در تمامی مراحل ذبح و استحصال تا بسته‌بندی و توزیع به نحوی است که قبل از مرحله ورود دام به چرخه ذبح و استحصال تمامی احشام توسط متخصص دامپزشکی کنترل بالینی شده و سپس به گاش ها هدایت می‌شوند.

رئیس موسسه صنعتی گوشت مشهد ادامه داد: پس از مراحل ذبح تمامی قسمت‌های لاشه اعم از گوشت،کله و پاچه، دل، جگر، قلوه، سیرابی آن توسط متخصصین دامپزشکی دقیقا کنترل شده و درصورت بروز هرگونه آلودگی بلافاصله ازچرخه مصرف مستقیم، خارج می‌شود.

وی تاکید کرد: علاوه بر نظارت‌های دقیق توسط متخصصین این کشتارگاه، با طی شدن مراحل پیش سرد برای تمامی اجزای خوراکی دام، احتمال هر گونه آلودگی به بیماری‌های مشترک دام و انسان جمله تب کریمه کنگو را به حداقل می‌رساند.

انصاری بیان کرد: مجاوران و زائران امام رضا (ع) مطمئن باشند که تمامی مدیران وپرسنل زحمتکش موسسه صنعتی گوشت مشهد با کمک اداره کل دامپزشکی استان و مرکز بهداشت مشهد، نهایت تلاش خودرا در مورد ارائه گوشتی سالم و صددرصد بهداشتی به کار خواهند برد لذا شهروندان محترم با خیالی آسوده محصولات این موسسه را به مصرف برسانند.

وی با هشدار به عدم استفاده از گوشت های مشکوک و غیر بهداشتی که در برخی نقاط حاشیه شهر و یا داخل شهر عرضه می‌شود، ادامه داد: با توجه افزایش مصرف در ایام ماه مبارک رمضان تدابیر لازم برای تولید محصولات به اندازه کافی در کشتارگاه اندیشیده شده است و شهروندان باید گوشت مورد نیاز خودرا فقط از مراکز رسمی و مطمئن خریداری کنند.

رئیس موسسه صنعتی گوشت مشهد همچنین یاد آورشد: تمامی گوشت‌ها و محصولات و نیز آلایش‌های جانبی این کشتارگاه با لیبل و هولوگرام ویژه این موسسه تهیه و توزیع می‌شود، لذا لازم است که مصرف کنندگان عزیز قبل از خرید به علائم مندرج بروی این کالا توجه داشته باشند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد