به گزارش مشهدپیام، خلیل موحدی، عضو شورای شهر مشهد در مسجد صنعتگران برای اولین بار در اقدامی مردمی با دعوت از مالک برج الیزه مشهد در مسجد صنعتگران با ایشان به مناظره پرداخت. خلیل موحدی در ابتدا با یاد آوری لزوم امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت: باید تمامی افعال ما منشاء قرآنی داشته باشد به عنوان مثال ما به آیه شریفه “اشدا علی الکفار و رحما بینهم”اعتقاد داریم اما متاسفانه شاهد این هستیم که برخی منتقدانی که به توافق ژنو از سر دلسوزی معترض بودند کم سواد، بی شناسنامه و اخیرا هم ترسو و با الفاظ نا مناسب خطاب می کنند اما خانم وندی شرمن که رسما انتخابات ریاست جمهوری ما را زیر سوال می برد حداکثر می گویند آنها از روی عصبانیت این حرف را گفته اند و این اتفاقات خلاف این آیه قرآن است.

وی با بیان اینکه برنامه ما این است که مشکلات شهر را ابتدا به مسئولان مربوطه ارجاع دهیم و سپس اگر توجهی به آن نشد در میان مردم مشکلات را بازگو کنیم گفت: بنده شدیدا معتقدم در این کشور موقعیت مشهد بی نظیر است و جرقه های تمدن نوین اسلامی از زده خواهد شد زیرا 25میلیون زائر در سال بهترین رسانه هایی هستند که می توانند این تمدن را به دنیا صادر کنند.

وی با اشاره به فرهنگ شهری گفت: تغییرات اجتماعی یک شبه بوجود نمی آیند و ما برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی نیازمند الگوی پیشرفت الهی هستیم لذا باید بیش از پیش به تصمیم گیری‌های شهری و اتفاقات شهر دقت کنیم و نسبت به آنها حساس باشیم هرچند کوچک باشند زیرا می توانند در آینده تاثیرات عمیق فرهنگی غیر قابل جبرانی برجای بگذارند.

 

شهرداری سابق فقط به مسائل مالی نگاه می کرد نه فرهنگی

وی افزود: در دوره شهردار سابق مجوز ساخت برجهایی در مشهد صادر شد که برای شهر درآمد فوق العاده‌ای داشت و بعضا درآمد یک برج برای شهرداری مساوی با درآمد یک منطقه شهری بود اما در صدور این مجوزها از مسائل فرهنگی ایجاد شده پیرامون آنها غافل شده است؛ .به عنوان مثال از بالای برج الیزه در خیابان کوهسنگی تا محوطه باغ ملک آباد و حیاط تمامی خانه‌های اطراف دیده می شود واین مسئله باعث به خطر افتادن محیط امن خانواده‌ها و حریم خصوصی آنها می شود و به تدریج با خروج خانواده‌های متدین از این مناطق اکثر بافت منطقه دردست کسانی قرار خواهد گرفت که درد دین ندارند.

موحدی ادامه داد: آپارتمانهای متری 15میلیون تومان باعث ایجاد احساس نیاز کاذب در سایر اقشار جامعه می شود ضمن اینکه استفاده از تجهیزات لوکس چوبی به محیط زیست کشور آسیب می رساند و بعضا باعث خروج ارز از کشور برای واردات برخی از این لوازم می گردد.

عضو شورای شهر مشهد خاطر نشان کرد: وجود برج‌های توریستی مانند پروژه متوقف شده مهروماه و موجهای آبی باعث عوض شدن لایه‌های گردشگران مشهد و در حاشیه قرار گرفتن حرم مطهر رضوی می شود.

 

سرمایه گذاری در راستای نظام اسلامی صورت گیرد

وی با اشاره به اینکه ما با سرمایه گذاری و پیشرفت مخالف نیستیم اما باید سرمایه گذاری در راستای نظام اسلامی صورت گیرد.ما پول را به هرقیمتی نمی خواهیم تصریح کرد: سرمایه گذاران در مشهد می توانند بجای بلند مرتبه سازی در مناطق مرفه شهر با تسهیلات شهرداری در مناطق محروم سرمایه گذاری کنند همانند پروژه مهر و ماه که بناست بجای یک برج به صورت شهرکی کم ارتفاع در خیابان طبرسی مشهد ساخته شود تا مردم بتوانند بیشتر بوی رحمت خداوند را در شهر ببینند.

 

با بالا رفتن برجها تعداد حاشیه نشینهای شهر هم بالا می رود

وی افزود: مجوز ساخت برجهای مسکونی برای خانه دار شدن مردم و عریض نشدن شهر صادر شد اما هم اکنون شاهد این هستیم که با بالا رفتن برجها تعداد حاشیه نشینهای شهر هم بالا می رود و از چهارصدهزار نفر به یک میلیون و چهارصدهزار نفر رسیده است.

 

آبادگران برخلاف قانون مجوز گرفته است

عضو کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر مشهد در خصوص پروژه های آبادگران مشهد گفت: مجموعه آبادگران بر خلاف قانون مجوز گرفته است وعلاوه بر این معادن سنگ این منطقه را تعطیل کرده‌اند.

وی ادامه داد: دوستان بهانشان برای ساختن این برجها بحث جذب توریست است در حالیکه تا برجهای دبی وجود دارد کسی به سمت برجهای ما نخواهد آمد.

 

هتل هفت ستاره با سالن رقص در آبادگران ساخته شده است

موحدی بیان کرد: در 40هکتار منطقه‌ای که به آبادگران مجوز داده شده است هتل 44طبقه هفت ستاره به سبک اروپایی و دارای سالن رقص در حال ساخت است که مهمانان این مجموعه ‌هیچ تعهدی به پوشش در این مجموعه ندارند و در پشت سر این مجموعه توس گستر نیز با تملک 50 هکتار در حال ساخت است که به کشاورزی منطقه آسیب وارد کرده است و مانع تنفس شهر مشهد می شود؛ مالک برج44 طبقه یک کویتی است و درآمد این برج به جیب مردم ما هم نمی رود و مسلما اگر این برج افتتاح شود کسی نمی تواند مانع بهربرداری از امکانات آن را بگیرد و این نقطه‌ی فاجعه باری برای شهر ماست.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

 

 1. محمد

  چه اشکالی داره…شهر توریستی باید پیشرفت کنه…این موقعیت نصیب هر کشوری نمی شود…

 2. جلال

  متاسفانه آقای موحدی به شعور مردم توهین مینمایند
  اول : اینکه هنوز هیچ اقدامی برای ساخت این هتل نشده و هنور در مرحله اخذ مجوز میباشد
  دوم : چه کسی گفته هتل دارای سالن رقص میباشد؟ و میهمانان این هتل هیچ تعهدی به پوشش ندارند از کدام مرجع این اطلاعات به دست آقای موحدی رسیده ؟هتلی که هنوز گودبرداری آن انجام نشده.و هیچ اطلاعی از تعداد طبقات و معماری آن در دست نیست.
  دروغ و تهمت به چه قیمتی؟
  تا کی میخواهید افکار پوسیده و غلط خودتان را به خورد مردم بدهید؟متاسفانه بعضیها برای توجیه طرز فکرشان دست به دروغ و تهمت . … میزنند
  سوم: تا کی قرار است مشهد بصورت افقی رشد کند؟
  هرچه شهر وسیعتر شود هزینه های شهر از قبیل: آسفالت. جدول گذاری. کانال فاضلاب. مترو. برق.حمل ونقل بیشتر میشود.ترافیک و آلودگی هوا و هزینه های درمانی افزایش پیدا میکند در صورتیکه در حال حاضر شهرداری و سایر ارگانها از پس هزینه های شهری برنمی آیندو روز به روز مشکلات مشهد بیشتر و بیشتر میشود
  اگر برج سازی در مشهد بلا مانع بود شهرداری قادر بود کل جمعیت مشهد را در منطقه ای به وسعت وکیل آباد اسکان دهدو دیگر چه نیازی به اینهمه خیابان کشی و شهرک سازی؟
  مشهد به مجتمع های لوکس و تمیز نیاز دارد.بافت قدیم وفرسوده این شهر اصلا در شان امام رضا ع و زائرین ایشان نیست.
  از یک طرف مخالف رفتن مردم به دبی و استانبول و …. هستیم و از طرفی سرمایه گذار که با اشتیاق به مشهد امده را با لگد از شهر بیرون میکنیم
  خب چه اشکالی دارد زائر بعداز زیارت لحظاتی را در مجتمع های تفریحی به شادی بگذراند؟
  آیا دین خدا نابود میشود؟
  همیشه در رسانه ها میبینیم و میخوانیم که ماندگاری زائر در مشهد به 3روز کاهش پیدا کرده و دنبال دلیل آن میگردیم. آیا دلیلی غیراز افکار متحجرانه برخی ار مسولین پیدا میشود؟
  آنوقت توقع داریم مردم بجای ترکیه و امارات تشریف بیاورند مشهد

 3. محمد

  سلام این یه واقعیت هست نمی خواهیم قبول کنیمبا شرایط الان باید و حتما لازم است که عمودی رشدکنیم نه افقی منظورم فضای شهری امنیت نضارت بهداشت محیط زیست انواع کاهش مصرف در همه زمینه ها بوجود می اید قشنگی زیبایی فرهنگی هم خودمان باید درست کنیم میتوانیم جا رو خالی کنیم تا دی گران این کار رو بکنن که تا الان هم کردیم چرا چیزهای خوب رو نمی خواهیم گسترش بدیم کجای اسلام مانع میشه از قشنگی و………

 4. محمد

  این اقای واحدی و امثال ایشان چی میخوان از جون مردم مشهد… بابا اکثر طرحای مدرنو عظیمو ایشون و بعضی از همکاراشون دارن مانع ساختش میشن ، اخه تا کی ما باید اسیر ی همچین ادمای متعصبو تندرویی باشیم ، به خدا ما هم دل داریم ؛ کنسرت میخوایم مث بقیه شهرا ، مشهد دومین کلانشهره ایرانه ولی افسوس که افسوس ی عده ادم نالایق ادارش میکنن ، خدا ایشالا مهندس پژمانو حفظ کنه اون همه کار واسه مشهد میکر چون دلش میسوخت ولی اینا چسبیدن به ی سری افکار افراطی همین ادما دارن با این کاراشون دید مردمو نسبت به امام رضا و اسلام خراب میکنن…

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد