به گزارش مشهدپیام، مدیر توسعه شرکت فناوری‌های اتیک پارس صبح امروز با اعلام این خبر اظهار داشت: تجربه موفق استفاده از کارتهای الکترونیکی شهروندی در مشهد موجب شد تا هر روزه راه های توسعه خدمات قابل ارائه توسط این تکنولوژی توسط مجریان این پروژه نوین شهری مورد بررسی قرار گیرد .

مهدی غیبی افزود : با توجه به استقبال عمومی از من کارت ها متاسفانه همیشه شاهد شلوغی و ازدحام جمعیت در مقابل  پایانه های ویژه شارژ من کارتها بودیم که بعضا این ازدحام جمعیت موجب می شد تا شهروندان و زائرین عزیز مدت زمان طولانی را برای شارژ کارت خود صرف کنند .

وی ادامه داد : خوشبختانه با توجه به رویکردهای مجریان پروژه من کارت لازم دیده شد تا با بهره گیری از فناوری های نوین مطرح در جهان ، راه حل های جدیدی برای افزایش رفاه عمومی و سرعت بخشی به فرایند شارژ من کارت به کار گرفته شود که پس از ۶ ماه تلاش متخصصین ایرانی توانستیم با تولید یک اپلیکیشن ویژه و بهره گیری از فناوری NFC موجود در تلفن های همراه امکان شارژ من کارتها را در هر شرایط مکانی و زمانی برای دارندگان این نوع کارتها فراهم کنیم .

غیبی با اشاره نوع گوشی های تلفن همراه پشتیبانی کننده از این نرم افزار گفت : تکنولوژی NFC در اغلب تلفن های همراه میان رده بازار کشور موجود است و کاربران برای بررسی پشتیبانی تلفن همراه خود از این تکنولوژی تنها کافیست که به منوی تلفن همراه خود مراجعه نمایند تا در صورت وجود عبارت NFC به راحتی از امکانات این اپلیکیشن بهره مند شوند .

این فعال و صاحب نظر حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور در ادامه با تشریح نحوه استفاده از این نرم افزار گفت : کاربران این نرم افزار پس از اجرای اپلیکیشن و خرید شارژ مورد نظر خود با بهره گیری از تکنولوژی USSD کافیست تا من کارت را به تلفن همراه خود نزدیک نمایند تا شارژ مورد نظر با بهره گیری از تکنولوژی NFC به کارت ایشان منتقل شود .

مهدی غیبی افزود : در تلاش هستیم تا برای فرهنگ سازی این نوع پرداختها ابتدا از دانشگاهها و مراکز آموزش عالی برای شروع عرضه این نرم افزار استفاده کنیم .

مدیر توسعه شرکت فناوری های اتیک پارس در پایان با اشاره به اهمیت توجه به رویکردهای شهر هوشمند و شهروند الکترونیکی گفت : امیدواریم کاربران من کارت با استفاده از این اپلیکیشن تجربه ای جدید از پرداختهای آسان را تجربه نمایند و در صورت هرگونه پیشنهاد در راستای بهبود هر چه بیشتر این نرم افزار می توانند با واحد پشتیبانی این نرم افزار از طریق شماره تماس ۳۸۴۷۴۲۰۱ ارتباط برقرار نمایند .

انتهای پبام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد