به گزارش مشهد پیام، مجید روحانی‌نژاد با اشاره به اینکه شهرستان‌های نیشابور، مشهد و تربت جام بیشترین و به ترتیب ۲۸، ۲۶ و ۲۰ نفر همیار دامپزشکی را جذب کرده‌اند، اظهار داشت: در راستای اجرای طرح شناسایی و انتخاب همیار دامپزشکی روستا، ۲۵۰ نفر داوطلبانه برای نخستین‌بار در سطح روستاهای شهرستان‌های استان عضو می‌شوند.

 

 

روحانی نژاد افزود: این داوطلبان به‌منظور امور ترویجی در جهت افزایش سطح آگاهی و پایداری اقتصاد مقاومتی روستاییان در تولید، کنترل و رعایت ضوابط بهداشتی بیماری های مشترک و دامی، هماهنگی برای اجرای آموزش‌های ترویجی دامداران و گزارش تلفات دامی و همکاری با اکیپ‌های امداد دامپزشکی به هنگام وقوع حوادث غیر مترقبه و غیر طبیعی با دامپزشکی همکاری می‌کنند.

 

 

وی با بیان اینکه نقش دهیاران در اجرای این طرح تحت نظارت دامپزشکی پر رنگ است؛ تصریح کرد: همیاران دامپزشکی روستا، اشخاص واجد شرایطی از بین روستائیان داوطلب با مدرک فوق دیپلم و علاقمند ساکن روستاها هستند و هیچگونه رابطه استخدامی با شبکه های دامپزشکی در شهرستان ها نداشته و در امور تشخیص و درمان، واکسیناسیون و سایر خدمات تخصصی دامپزشکی هیچگونه دخالتی نخواهند داشت.

 

 

روحانی نژاد اجرای طرح ترویجی همیار دامپزشکی را یکی از برنامه‌های دامپزشکی استان در دهه فجر و به مناسبت سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.

 

 

روحانی نژاد در توضیح پیشینه این طرح گفت: پس از ابلاغ شیوه نامه همیار دامپزشکی از سوی سازمان دامپزشکی کشور، این موضوع در دستور کار حوزه استانداری نیز قرارگرفت و پس از نشست حضوری و تشریح شیوه نامه مذکور و موافقت مدیرکل دفتر روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی طرح شناسائی، انتخاب و همکاری داوطلبانه همیار دامپزشکی از طریق نامه ای به کلیه فرمانداران شهرستانهای استان ابلاغ شد.

 

 

وی افزود: همیاران دامپزشکی می‌توانند زمینه ارائه خدمات دامپزشکی را به دامداران و روستاییان به نحو مطلوب فراهم آورند.

 

 

منبع: روابط عمومی دامپزشکی خراسان رضوی

برچسب ها : , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد