به گزارش مشهد پیام، محمد بخشی محبی با اعلام این خبر اظهار داشت: عصر روز گذشته با حضور ریاست کلانتری کاظم آباد و دهیاران منطقه توس و زرکش دستورات و تدابیر قضایی لازم در جهت برخورد با متخلفان و سودجویانی که در بلوار توس مشهد و کال زرکش اقدام به فعالیت های غیرمجاز بهداشتی خرید و فروش میوه و صیفى جات آلوده که تهدید علیه بهداشت عمومی نیز می‌باشد صورت پذیرفت.

 

وی افزود: این متخلفان و سودجویان با تجاوز به راه‌ها در حاشیه جاده اقدام به ساخت آلونک‌های غیرمجاز و غیر بهداشتی و همچنین پارک وانت بارها در حاشیه جاده می‌نمودند و منجر به ایجاد مشکلات زیادی برای شهروندان و إیجاد تصادف وترافیک شده بودند که پس از تذکرات قانونی لازم، آثار تصرفات آنها امروز برچیده شد.

 

وی بیان داشت: از جمله تخلفات و جرایم این سودجویان نزاع های دسته جمعی، خرید و فروش مواد مخدر، ایجاد مزاحمت برای بانوان و اطفال، مشکلات بهداشتی، تعرض به حریم راه‌ها، مخاطرات جانى و تخریب تاسیسات جاده‌ای بود که درراستاى پیشگیرى از وقوع جرایم در حوزه قضایی دستورات واقدامات لازم برای برخورد قانونی با این افراد صورت گرفت.

 

سرپرست دادسرای ناحیه ۶ مشهد ادامه داد: بر اساس ماده ۶ قانون ایمنی «راه‌ها و راه آهن» اقدام هر گونه عملیاتی که موجب خرابی جاده گردد و همچنین ایجاد هر گونه مستحدثات یا درختکاری یا زراعت یا اقدام به حفاری در‌حریم قانونی شاه‌ راه‌ها و راه‌های اصلی و فرعی و راه‌آهن که میزان هر یک به طریق و وسائل متناسب مشخص و از طرف وزارت راه آگهی می‌شود بدون ‌اجازه وزارت راه ممنوع است و اشخاص ذینفع می‌توانند به مراجع دادگستری مراجعه کنند و دادگاه خارج از نوبت به اینگونه پرونده‌ها رسیدگی نموده و حکم لازم را‌صادر می‌کند.

 

وی در خصوص تعیین تکلیف فروشندگانی که با آن‌ها برخورد شده است تصریح کرد: این افراد از قبل نیز به میدان بارهای شهرداری معرفی شده بودند و هم اکنون نیز می‌توانند با مراجعه به شهرداری و دریافت غرفه‌های فروش، اقدام به معامله اجناس و راه اندازی مجدد کسب و کار خود نمایند.

 

نیروهای گشت و تجسس پلیس با متخلفان برخورد می کنند

 

در ادامه فرمانده انتظامی مشهد نیز گفت: ۲۰ سال است که تعدادی سودجو با احداث چادر و سازه‌های بتی در حاشیه جاده توس از کال زرکش تا میدان هفت خان که مسیری ۱۵ کیلومتری را شامل می‌شد، مستقر شده بودند و پیگیری‌های شوراها و مامورین بسیج در این زمینه نه تنها نتیجه‌ای نداشت بلکه منجر به درگیری نیز شده بود.

 

سرهنگ محمد بوستانی افزود: متاسفانه بسیاری از این وانت بارها و سازندگان سازه ها در قالب فروش اجناس خود مانند میوه اقدام به مبادله مواد مخدرو مشروبات الکلی می‌نمودند که این موارد به صورت مستند و مکتوب به دادسرای مشهد گزارش شد وپس از اخذ دستورات قضایی صادره تیمی به سرپرستی سرگرد محمد بِزی رییس کلانتری کاظم آباد وارد عملیات شده و بیش از یکصد سازه را پاکسازی کرد.

 

وی بیان داشت: به منظور جلوگیری از تصرف مجدد و استقرار این وانت بارها و سازه ها در حاشیه جاده، عوامل گشت و تجسس کلانتری کاظم آباد بر منطقه نظارت داشته و با متخلفین برخورد قانونی خواهند کرد.

 

وی اظهار داشت: همچنین به منظور مقابله با سوداگران مواد مخدر و ضایعات فروشان نیز طرح های پیشگیرانه ای در این منطقه در دست اقدام است.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : , , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد