به گزارش مشهد پیام، در چند روز گذشته شاهد پلمپ جایگاه اختصاصی ۱۵۷ سوخت واقع در پیروزی ۵۹ به دستور دادستان مشهد بودیم.

 

با پلمپ این جایگاه بسیاری از همشهریان برای سوخت گیری دچار سردرگمی شده و شاهد ترافیک سنگین در این مکان بودند، علاوه بر آن ۳۵ کارگری که در این جایگاه مشغول به کار بودند بیکار شدند.

 

با این حال چندی پیش قاضی محمد بخشی محبی معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد اظهار داشته بود که جایگاه‌های سوخت گیری باید شرایط خاصی داشته باشند که عدم رعایت هریک از این شروط باعث ایجاد آلودگی در سطح شهر شده و سلامت شهروندان را به خطر می‌اندازد، از همین رو باید موارد ایمنی را رعایت کنند در صورتی که شهروندان از عملکرد پمپ بنزین مجاور محل زندگی خود شکایت داشته باشند شهرداری موظف است شکایت مردمی را بررسی کند اما درصورتی که واحدی رعایت اصول ایمنی را نکند پلمپ می‌شوند.

 

از همین رو گفت‌و‌گویی با قاسم کامران فر رئیس انجمن صنفی جایگاه داران خراسان رضوی در مورد پلمپ این جایگاه داشتیم که مشروح آن به شرح ذیل است:

 

جایگاه شماره ۱۵۷ تاییدیه آتش نشانی را روز گذشته اخذ کرده و این تاییدیه امروز صادر شده است، این در حالی است که این جایگاه تاکنون مشکلی از نظر ایمنی نداشته است.

 

این جایگاه قرارداد با شرکت نفت داشته و سه سال از این شرکت سوخت دریافت می‌کرده است، سوال بنده این است که اگر مشکلی در این جایگاه بوده چرا سه سال است که به این جایگاه سوخت داده می‌شده است؟

 

علت پلمپ جایگاه این است، همسایه‌ای که منزلش در مجاورت جایگاه بوده قصد جوشکاری داشته است ولی با تذکر به این همسایه که این امر موجب بروز خطر در جایگاه می‌شود، از این اقدام جلوگیری می‌شود و در مقابل این فرد با شکایت از این جایگاه کار را تا پلمپ این واحد پیش می‌برد.

 

دادیار به خاطر شکایت همسایه‌ها حق بستن این جایگاه را نداشت، ما مدعی هستیم برای اجرای حکم پلمپ باید حکم دادگاه باشد نه اینکه دادیار بدون بررسی و جمع آوری مستندات و بازجویی دستور پلمپ دهد.

 

انتهای پیام/

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد