به گزارش مشهد پیام، هوشنگ غلام‌زاده در مورد اقدامات صورت گرفته از جانب شهرداری مشهد در حوزه حمل و نقل عمومی، اظهار کرد: طی سه سال گذشته اقدامات مطلوبی در زمینه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر مشهد انجام شده است که این اقدام اهدافی همچون کاهش آلودگی هوا و زیباسازی منظهر شهری را دنبال می‌کند.
وی به نوسازی و ورود اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی اشاره کرد، افزود: در این بخش امروز ۱۰۰ دستگاه اتوبوس ایران خودرو دیزل و ۱۲ دستگاه اتوبوس اسکانیا به ناوگان اتوبوسرانی اضافه خواهد شد که با این تعداد ۳۹۳ دستگاه اتوبوس ظرف سه سال گذشته نوسازی و یا اتوبوس جدید به ناوگان اضافه شده است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۵۰۰ دستگاه تاکسی در مشهد نوسازی شده که با این رقم تعداد تاکسی‌های نوسازی شده در مشهد به ۳۵۰۰ دستگاه تاکسی رسیده است.
غلام‌زاده تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته امسال تعداد تاکسی‌های نوسازی شده را به ۳۰۰۰ دستگاه خواهیم رساند لذا از تاکسیرانان درخواست داریم که نسبت به نوسازی تاکسی‌های فرسوده خود سریعتر اقدام کنند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد اضافه کرد: شهرداری مشهد برنامه‌های حمایتی مناسبی را برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده انجام داده که در این راستا ۵ درصد از ۱۶ درصد نرخ سود تسهیلات بانکی را متقبل و در کنار آن با مصوبه شورای اسلامی شهر، ضمانت تاکسیرانان را نیز بر عهده گرفته است.
وی بیان کرد: امسال دو مدل خودرو شامل سمند و پژو ۴۰۵ برای تاکسی‌های جایگزین در نظر گرفته شده تا تاکسیرانان حق انتخاب داشته باشند.
گفتنی است مراسم رونمایی از ۳۹۳ امین اتوبوس و ۳۵۰۰ امین تاکسی جدید در ناوگان حمل و نقل عمومی مشهد امروز ۴ دی ماه در محل بازار خودروی مجیدیه واقع در بزرگراه میثاق، بولوار مجیدیه با حضور مسوولان شهری برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد