امروز ۶ بهمن ۱۳۹۵
صفحه اصلی » اجتماعی , بهداشت و سلامت » خامه های ارزان و ناسالم آفت سلامت مردم
کد خبر : 1905481
تاریخ انتشار : ۱۸ دی ۱۳۹۵در ۸:۳۸ ق.ظ

رئیس اتحادیه شیرینی سازان مشهد:

خامه های ارزان و ناسالم آفت سلامت مردم

رئیس اتحادیه شیرینی سازان مشهد گفت: خامه های ارزان، ناسالم و مملو از چربی بیش از حد استاندارد، بلای جان مردم و سلامت آنان است.
۸۲۳۷۶۶۹۴-۷۱۳۰۶۰۲۱

به گزارش مشهد پیام به نقل از ایرنا، محمد فرزانی اظهار کرد: خامه هایی که اکنون با عنوان خامه ارزان قیمت در دسترس مردم قرار می گیرد به صورت غیرمجاز و در شرایطی غیراستاندارد تولید می شود که به هیچ وجه مورد تائید نیست.
وی افزود: این خامه ها که حتی در برخی واحدهای دارای مجوز نیز به فروش می رسد استانداردهای لازم را ندارند و به عنوان مثال میزان اشباع چربی خامه که طبق استاندارد باید ۵۲ درصد باشد گاه در خامه های غیر استاندارد حتی به ۸۵ تا ۹۲ درصد هم می رسد.
رئیس اتحادیه شیرینی سازان مشهد با بیان اینکه تولید خامه های غیر استاندارد در کارگاه های غیرمجاز در حاشیه شهر تولید می شود، تاکید کرد: مردم از خرید این خامه ها، که با ترفند ارزان فروشی به مردم فروخته می شود، خودداری کنند و واحدهای فروشنده آن را نیز برای برخورد با آنها به اتحادیه معرفی کنند.
وی با رد وجود خامه تولید کشور چین در بازار، افزود: بعضا دیده می شود که از شیر خشک های وارداتی از کشور چین خامه تولید می شود که باید توجه داشت که شرایط تهیه خامه باید از استاندارد بهداشتی و سلامت برخوردار باشد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب

پربازدیدترین مطالب امروز