حسین اکبری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی در گفت‌وگو با مشهدپیام، اظهار کرد: در راستای ترویج فرهنگ رضوی، گسترش کتابخوانی و بهره‌مندی از سیره پاک معصومین (علیه السلام) به ویژه حضرت امام رضا(علیه السلام) از طریق مطالعه کتاب‌های مرتبط با ایشان، هفتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با مشارکت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) در حال برگزاری می‌باشد.

حسین اکبری ادامه داد: در این میان آنچه قابل توجه و اهمیت است کمک‌رسانی همه نهادها و موسسات و ارگان‌های دولتی و غیر دولتی است که دوست دارند در این امر خیر و ترویج فرهنگ رضوی نقش داشته باشند.

وی ادامه داد: خیران و بانیان خیر خراسان رضوی نیز تاکنون در مشهد و شهرستان‌های استان در اجرا و برگزاری این جشنواره سهیم شده‌اند و نزدیک به ۱۴۰ میلیون ریال برای خرید کتاب و تبلیغات و اطلاع‌رسانی به‌خصوص شرکت اعضا و مردم در مناطق محروم و روستایی هزینه کرده‌اند.

اکبری ادامه داد: انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان مشهد نیز تامین تعدادی از هدایای برگزیدگان استانی و نیز تامین ۳۰۰نسخه منابع کودک با عنوان ۱۰ قصه از امام رضا (ع) جهت برگزاری مراسم جمع‌خوانی و مسابقه نقاشی ویژه کودکان مناطق زلزله زده شهر رضویه را تقبل نموده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ادامه داد: انجمن خیرین کتابخانه‌ساز شهرستان کاشمر نیز با اختصاص مبلغ ۲۰میلیون ریال خرید منابع و نیز اهدای جوایز برندگان شهرستانی آن جشنواره را مورد حمایت قرارداده اند.

وی یادآور شد: از موارد دیگر قابل اشاره در حوزه کمک‌های مالی به جشنواره کتابخانه رضوی حمایت مدیریت بیمه پاسارگاد در خراسان رضوی از جشنواره کتابخوانی رضوی است که با هدف ترویج سیره و سبگ زندگی امام رضا (ع) در بین گروه‌های مختلف برگزاری می‌شود، مورد حمایت قرارداده و در این راستا با تهیه و چاپ ۲۳۰۰۰ نسخه بروشور تبلیغاتی جشنواره در معرفی و جذب مخاطب اداره کل کتابخانه‌های عمومی را یاری کرده است.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد