به گزارش مشهدپیام، حسین شادکام ضمن بیان مطلب فوق  افزود: دریافت کارت ورود به جلسه از تاریخ ۳۱ خرداد ۹۶ و  از طریق سایت www.razaviedu.ir صورت  خواهد پذیرفت و مدیران مدارس، دانش آموزان را در شناسایی محل حوزه آزمون راهنمایی می‌کنند.وی تاکید کرد:  مسئولین آموزشگاه‌ها موظفند پیگیری نمایند که کلیه دانش آموزان شرکت‌کننده در آزمون حداکثر تا تاریخ هفتم تیرماه کارت ورود به جلسه را دریافت کرده باشند.

وی افزود: فضاهای در نظر گرفته شده جهت آزمون نمونه دولتی از لحاظ نور، صدا، سرمایش، صندلی و غیره مورد بررسی قرار گرفته و نواقص احتمالی قبل از برگزاری آزمون برطرف شده است.

معاون هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: مطابق با تبصره یک ماده ۱۱ از دستورالعمل اجرایی مدارس نمونه دولتی گزینش دانش آموزان در آزمون ورودی پایه هفتم دبیرستان‌های نمونه دولتی دوره اول متوسطه، بر اساس نمره آزمون ورودی و در آزمون ورودی پایه دهم دبیرستان‌های دوره دوم متوسطه در رشته‌های نظری و یا هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای، بر اساس میانگین نمره آزمون ورودی و معدل کل پایه نهم (۵۰% نمره آزمون ورودی و۵۰% معدل کل پایه نهم) خواهد بود.

شادکام در ادامه افزود: پذیرش در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای نمونه دولتی بر مبنای موافقت‌نامه تنظیم‌شده و میزان ظرفیت کامل کلاس‌های دارای مجوز صورت می‌گیرد و انتخاب رشته تحصیلی در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای نمونه دولتی پس از اعلام نتایج آزمون ورودی با توجه به درخواست داوطلب و با در نظر گرفتن رشته‌های دایر در آن هنرستان، ظرفیت پذیرش و نمره آزمون ورودی تعیین می‌شود.

معاون هماهنگی اداره کل در مورد آمار شرکت‌گنندگان گفت: متقاضیان ورود به مدارس نمونه دولتی در دوره متوسطه اول ۳۱۱۵۰نفر و در دوره متوسطه دوم ۲۷۳۱۰ نفر می‌باشند که از این تعداد حدوداً ۴۱۰۰نفر در دوره متوسطه اول و۵۸۹۰ نفر در دوره متوسطه دوم  پذیرش می‌شوند.

شادکام خاطرنشان کرد: آزمون برای داوطلبان ورود به دوره متوسطه اول شامل ۸۰ سؤال چهارگزینه‌ای از دروس ریاضی، علوم تجربی، علوم اجتماعی، فارسی، قرآن و هدیه آسمانی است که از کتاب‌های پایه ششم ابتدائی طراحی شده‌است.

وی ادامه ‌داد: آزمون داوطلبان ورود به دوره متوسطه دوم نیزشامل ۱۰۰ سؤال چهارگزینه‌ای از دروس ریاضی، علوم تجربی، زبان انگلیسی، علوم اجتماعی، عربی، فارسی و پیام‌های آسمانی می‌باشد که از کتاب‌های پایه نهم طراحی شده است.

وی در ادامه افزود: سؤالات آزمون برای کلیه دوره‌ها، به شیوه چهارگزینه‌ای (فقط با یک پاسخ درست) می‌باشد و چنانچه داوطلب در هر سؤال بیش از یک گزینه علامت زده باشد، یک امتیاز منفی برای او در نظر گرفته می‌شود و به ازای هر پاسخ صحیح، ۳ امتیاز مثبت و به ازای هر پاسخ غلط، یک امتیاز منفی برای داوطلب منظور خواهد شد و سؤالات بدون پاسخ، هیچ امتیازی نخواهند داشت.

وی در پایان گفت: دانش‌آموزانی که در آزمون یک مدرسه پذیرفته شده‌اند مجاز به ثبت نام در دیگر مدارس نمونه دولتی نخواهند بود و همچنین در صورت شرکت دانش‌آموزان هم‌زاد (دوقلو یا بیشتر) در آزمون ورودی دبیرستان‌های متوسطه دوره‌های اول ودوم و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای نمونه دولتی و پذیرش یکی از آنان، همزادهای دیگر به شرط کسب حداقل ۸۰% نمره تراز شده آزمون آخرین فرد پذیرفته شده مدرسه مورد تقاضای خود، می‌توانند در همان مدرسه دوره اول متوسطه، دوره دوم متوسطه یا هنرستان نمونه دولتی، مازاد بر ظرفیت پیش‌بینی‌شده، ثبت نام نمایند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد