حسین شادکام، معاون هماهنگی و امور اجرایی آموزش و پرورش خراسان رضوی در گفت‌وگو با مشهدپیام، پیرامون وضعیت مدارس استان در فصل ثبت نام‌ها، اظهار کرد: مدارس مختلف با خصوصیات مختلف دارای خدمات برابر هستند ولی نحوه ثبت نام، گزینش دانش‌آموزان و شهریه آن‌ها با یکدیگر متفاوت هستند.

معاون هماهنگی و امور اجرایی آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: شاخص‌های شکل‌دهنده هزینه مدارس غیر دولتی بدین نحو است که سامانه‌ای در وزارتخانه طراحی شده است طبق آن شهریه شکل می‌گیرد، برای مثال ساختمان مدرسه چه عمری دارد، خدمات آموزشی چقدر است و از این دست خدمات، که این جدول هر سال تغییر می‌کند و مدارس موظف هستند که این قیمت‌ها را در دفاتر مدارس نصب کنند و در معرض دید عموم قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: در صورت بروز تخلف مردم می‌توانند به اداره ارزیابی و رسیدگی به امور شکایات آموزش و پرورش آمادگی رسیدگی به هر نوع تخلف را دارند.

شادکام عنوان کرد: ۹تیرماه سال جاری زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی است که علاقمندان می‌توانند در این روز در آزمون البته با ثبت نام قبلی که روی سایت سنجش قرار دارد ثبت نام کنند.

معاون هماهنگی و امور اجرایی آموزش و پرورش خراسان رضوی یادآور شد: نمی‌توان خانه‌ای را در نقطه‌ای شهر پیدا کرد که در محدوده هیچ مدارس دولتی نباشد و در صورتی که ظرفیت مدارس تکمیل شده باشد، شهروندان می‌توانند با مراجعه به ادارات می‌توانند این مشکل را مرتفع کنند.

وی بیان کرد: سامانه‌ای در حال طراحی است که در آن حریم هر مدرسه‌ای مشخص باشد و البته طی روزهای آینده این سامانه رونمایی می‌شود.

شادکام یادآور شد: نظام آموزشی آموزش و پرورش تعریف شده است و هر واحد آموزشی ارتباط تشکیلاتی با این اداره دارد و دارای مجوزهای مشخص هستند بر همین اساس مردم باید مراقب واحدهایی که مجوز ندارند و خود را به نام واحدهای آموزشی مجاز معرفی می‌کنند، باشند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد