محسن نظری، دبیر کمیته فرهنگی پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی در گفت‌وگو با مشهدپیام، در خصوص طرح توزیع مواد مخدر دولتی، اظهار کرد: این طرح هنوز مصوب نشده است که به صورت قانون به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شود و در حال حاضر نیز کمیسیون حقوق و قضایی مجلس شورای اسلامی به بررسی بیشتر آن پرداخته است.

دبیر کمیته فرهنگی پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی تصریح کرد: مسئله‌ای که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد این است که برخی رسانه‌ها اشتباه از این طرح به عنوان پخش عمومی مواد مخدر نام برده‌اند که صددرصد اشتباه است و به این شیوه صورت نخواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: اگر قبول کنیم که معتاد بیمار است، او را باید به مراکز معتبر هدایت کرد و این مراکز می‌توانند چرخه مراجعه معتاد به مواد فروش قطع کنند و این طرح را می‌توان متممی بر طرح فعلی نامید که اشکالات آن را مرتفع اجرای آن را آسان کرده است.

نظری عنوان کرد: برنامه درمان جامع و کامل برنامه‌ای است که معتاد را به درستی شناسایی کند و بعد از یک دوره درمانی آن را از حوزه درمان خارج کند.

دبیر کمیته فرهنگی پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی یادآور شد: در حال حاضر نیز برخی از مخدرهای سبک مثل متادون در برخی از کلینیک‌های ترک اعتیاد با مجوز به برخی از معتادان با نظر پزشک ارائه می‌شود که در طی آن پروسه فرد معتاد به توانایی ترک اعتیاد دست یابد.

وی ابراز کرد: آنچه که بر سر زبان‌ها از این قانون افتاده است اشتباه می‌باشد و اصل بر آن است که معتاد در یک جریان مشخص پزشکی و تحت نظر تیم متخصص در مراکز مجاز اعتیاد را ترک کند از خدمات درمانی آنجا استفاده لازم را ببرد.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد