به گزارش مشهد پیام، به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در مراسم آغاز به‌کار همایش درمان مداخله‌ای انسداد مزمن عروق کرونری(CTO) که در بیمارستان رضوی برگزار شد با بیان اینکه آمار رو به رشد امراض قلبی-عروقی و سرطان‌ها نگران کننده است اظهار داشت: آستان قدس رضوی از برگزاری چنین نشست‌های علمی که به افزایش سلامت در جهان منجر شود، استقبال می‌کند و انتظار دارد راهکارهای عملی در رابطه با پیشگیری از امراض در این قبیل نشست‌ها ارائه شود.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان بیان کرد: اعضای هیئت علمی با توان بالای دانشی در بیمارستان رضوی در حال فعالیت در رشته‌های مختلف هستند که این میزان از توان در مراکز درمانی تخصصی کمتری در کشور وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: تلاش بر این بوده که تجهیزات موجود در بیمارستان رضوی به اندازه تمام بیمارستان‌های مجهز دنیا باشد و به همین علت بیشتر درآمدهای این بیمارستان صرف خرید تجهیزات و به روز کردن خدمات آن می‌شود.

رئیسی برگزاری این نشست علمی در مشهد مقدس و در جوار بارگاه حضرت ثامن الحجج امام علی بن موسی الرضا(ع) را فرصتی مغتنم برای آشنایی هر چه بیشتر پزشکان و متخصصان داخلی و خارجی با طب الرضا(ع) معرفی و عنوان کرد: آستان قدس رضوی به دلیل انتصاب به عالم آل محمد می‌تواند به عنوان مرجعیت علمی در منطقه مطرح شود؛ تبدیل شدن مشهد به قطب سلامت منطقه به هیچ عنوان موضوعی دور از ذهن نبوده و قابل تحقق است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: مشهد علاوه بر برخورداری از دانشمندان و متخصصان برجسته از مراکز و ظرفیت‌های درمانی بسیار خوبی از قبیل بیمارستان رضوی برخوردار است.

رئیسی در ادامه از افتتاح بنیاد سلامت در آستان قدس رضوی خبر داد و بیان کرد: بنیاد سلامت با استفاده از همه ظرفیت‌های دانشگاهی و بیمارستانی مشهد و بهره از نظرات فرهیختگان و مراکز درمانی و تحقیقات، در جهت تحقق بخشیدن به مرجعیت علمی مشهد تلاش خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت‌های حوزه سلامت باید در مشهد ارتقا یابد، تصریح کرد: یکی از اقتضائات برای مرجعیت علمی و تحقق قطب سلامت در مشهد مقدس، تجهیز و فراهم آمدن زیرساخت‌های علمی، ساختمانی و تجهیزاتی در این شهر است.

وی با بیان اینکه ظرفیت پذیرش بیمار در بیمارستان رضوی نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، ابراز کرد: بیمارستان رضوی مجهز به آخرین دستآوردهای علمی روز دنیاست و مردم منطقه می‌توانند بهترین خدمات پزشکی را بر اساس استانداردهای روز دنیا و حتی در مواردی برتر از این استانداردها دریافت کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: توریست سلامت علاوه بر تجهیزات و تخصص پزشکی، نیازمند تسهیل در رفت و آمد نیز هست که باید در این زمینه نیز اقداماتی صورت پذیرد.

رئیسی با تاکید بر اهمیت امدادرسانی به نیازمندان و محرومان، خاطرنشان کرد: بیمارستان رضوی بستری است که بیماران محروم و نیازمند نیز بتوانند در قالب آن از خدمات پیشرفته و به روز پزشکی بهره ببرند. در این راستا تلاش داریم شرایط استفاده مستضعفان از این بیمارستان را نیز فراهم آوریم.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد